ErisX aldığı yatırımla kripto para sektörüne güven aşıladı

18 Aralık 2018
82 Görüntüleme

Hem büyük finans kuruluşları ve hem de teknoloji şirketleri kripto para dünyasında heyecan verici gelişmelerle haftayı kapattılar. TD Ameritrade’den 30 milyar dolar değerleme alan ErisX, Nasdaq Ventures ve Fidelity Investments ikilisinden de 27.5 milyon dolar almayı garantiledi.

Kripto para devleri olarak kabul edilen Bitcoin ve Ethereum tarafında ciddi değer kaybı yaşanmasına ve dengesiz pazar koşullarına rağmen, bu dijital varlıklara bağlı şirketler ve Blockchain girişimleri büyük fonlar toplamaya devam ediyorlar.

Dünya devleri ErisX platformuna büyük yatırım sağladılar

Dünyanın ikinci büyük borsa piyasası olan Nasdaq ile küresel piyasada dünyanın dördüncü büyük varlık yöneticisi olan Fidelity, 4 Aralık’ta ErisX adında bir kripto para birimine yatırım yaptılar.

2 ay kadar önce TD Ameritrade’den tam 30 milyar dolar değerleme alan ErisX, Nasdaq Ventures ve Fidelity Investments’tan da ayrıca 27,5 milyon dolar fon toplamayı başardı.

 

TD Ameritrade’den J.B. Mackenzie yaptığı açıklamada, ErisX’e yapılan yatırımın ABD pazarındaki perakendecilerin tamamen güvenli ve uyumlu bir ortamda kripto paralara yatırım yapabilmesinin önünü açtığını ifade etti.

Kripto para borsası gibi gelişmekte olan bir sektöre yatırım yaparken, ne olursa olsun temkinli yaklaşan Nasdaq ve Fidelity gibi şirketler için, 27.5 milyon dolarlık bu ErisX yatırımı, şirketlerin kripto para sektörünün uzun vadede büyüyeceğine olan güvenini de gösteriyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 25 Mart 2019
Newsletter
5 görüntüleme
Newsletter
5 görüntüleme

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 25 Mart 2019

Ahmet Usta - 25 Mart 2019

FinTech Ekosisteminden Öne Çıkan Başlıklar Geçen haftanın öne çıkan FinTech içerikleri ile karşınızdayız. Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı…

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu
Bankacılık
8 görüntüleme
Bankacılık
8 görüntüleme

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu

yazar05 - 23 Mart 2019

Romanya merkezli Banca Transilvania, FinTech'lerin banka hizmetleri ile entegrasyonunu test etmesine imkan sağlayacak açık bankacılık platformu duyurdu. BT Açık Bankacılık…

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor

yazar05 - 23 Mart 2019

JPMorgan Chase & Co, stajyerleri işe alırken nörobilim tabanlı video oyunlarını kullanmak istiyor. Şirketin amacı aday havuzunu odaklı bir şekilde…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.