ErisX aldığı yatırımla kripto para sektörüne güven aşıladı

18 Aralık 2018
51 Görüntüleme

Hem büyük finans kuruluşları ve hem de teknoloji şirketleri kripto para dünyasında heyecan verici gelişmelerle haftayı kapattılar. TD Ameritrade’den 30 milyar dolar değerleme alan ErisX, Nasdaq Ventures ve Fidelity Investments ikilisinden de 27.5 milyon dolar almayı garantiledi.

Kripto para devleri olarak kabul edilen Bitcoin ve Ethereum tarafında ciddi değer kaybı yaşanmasına ve dengesiz pazar koşullarına rağmen, bu dijital varlıklara bağlı şirketler ve Blockchain girişimleri büyük fonlar toplamaya devam ediyorlar.

Dünya devleri ErisX platformuna büyük yatırım sağladılar

Dünyanın ikinci büyük borsa piyasası olan Nasdaq ile küresel piyasada dünyanın dördüncü büyük varlık yöneticisi olan Fidelity, 4 Aralık’ta ErisX adında bir kripto para birimine yatırım yaptılar.

2 ay kadar önce TD Ameritrade’den tam 30 milyar dolar değerleme alan ErisX, Nasdaq Ventures ve Fidelity Investments’tan da ayrıca 27,5 milyon dolar fon toplamayı başardı.

 

TD Ameritrade’den J.B. Mackenzie yaptığı açıklamada, ErisX’e yapılan yatırımın ABD pazarındaki perakendecilerin tamamen güvenli ve uyumlu bir ortamda kripto paralara yatırım yapabilmesinin önünü açtığını ifade etti.

Kripto para borsası gibi gelişmekte olan bir sektöre yatırım yaparken, ne olursa olsun temkinli yaklaşan Nasdaq ve Fidelity gibi şirketler için, 27.5 milyon dolarlık bu ErisX yatırımı, şirketlerin kripto para sektörünün uzun vadede büyüyeceğine olan güvenini de gösteriyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi
Video
16 görüntüleme
Video
16 görüntüleme

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi

yazar05 - 23 Ocak 2019

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, BKM 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı sonrası geçtiğimiz yılın kartlı ödemeler adına nasıl geçtiğini…

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı
Haber
15 görüntüleme
Haber
15 görüntüleme

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı

Melih Çelik - 23 Ocak 2019

Devlet destekli sınır ötesi ödemelerde kripto para kullanımı Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan arasında başladı. Kripto paralara yönelik farklı…

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor
Haber
18 görüntüleme
Haber
18 görüntüleme

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor

yazar05 - 23 Ocak 2019

İngiliz Kilisesi, kilise cemaatinin nakit para yerine kartlarıyla veya telefonlarıyla bağış yapmalarını sağlayacak bir “dijital bağış kutusu” uygulamasını denemek için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.