ErisX aldığı yatırımla kripto para sektörüne güven aşıladı

18 Aralık 2018
110 Görüntüleme

Hem büyük finans kuruluşları ve hem de teknoloji şirketleri kripto para dünyasında heyecan verici gelişmelerle haftayı kapattılar. TD Ameritrade’den 30 milyar dolar değerleme alan ErisX, Nasdaq Ventures ve Fidelity Investments ikilisinden de 27.5 milyon dolar almayı garantiledi.

Kripto para devleri olarak kabul edilen Bitcoin ve Ethereum tarafında ciddi değer kaybı yaşanmasına ve dengesiz pazar koşullarına rağmen, bu dijital varlıklara bağlı şirketler ve Blockchain girişimleri büyük fonlar toplamaya devam ediyorlar.

Dünya devleri ErisX platformuna büyük yatırım sağladılar

Dünyanın ikinci büyük borsa piyasası olan Nasdaq ile küresel piyasada dünyanın dördüncü büyük varlık yöneticisi olan Fidelity, 4 Aralık’ta ErisX adında bir kripto para birimine yatırım yaptılar.

2 ay kadar önce TD Ameritrade’den tam 30 milyar dolar değerleme alan ErisX, Nasdaq Ventures ve Fidelity Investments’tan da ayrıca 27,5 milyon dolar fon toplamayı başardı.

 

TD Ameritrade’den J.B. Mackenzie yaptığı açıklamada, ErisX’e yapılan yatırımın ABD pazarındaki perakendecilerin tamamen güvenli ve uyumlu bir ortamda kripto paralara yatırım yapabilmesinin önünü açtığını ifade etti.

Kripto para borsası gibi gelişmekte olan bir sektöre yatırım yaparken, ne olursa olsun temkinli yaklaşan Nasdaq ve Fidelity gibi şirketler için, 27.5 milyon dolarlık bu ErisX yatırımı, şirketlerin kripto para sektörünün uzun vadede büyüyeceğine olan güvenini de gösteriyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)
Açık Bankacılık
10 görüntüleme
Açık Bankacılık
10 görüntüleme

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)

Ahmet Usta - 21 Mayıs 2019

Küresel FinTech liderlerinden Chris Skinner kişisel bloğu The Finanser’da kaleme aldığı en son makalesinde FinTech kavramının, 2005 yılından itibaren başlayarak…

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak

Tahsin Özyer - 21 Mayıs 2019

Küresel ödeme devi Mastercard önümüzdeki 5 sene boyunca Hindistan'daki finansal teknolojilere yönelik 1 milyar dolarlık bir yatırım planladığını açıkladı. Hindistan'da…

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak
Basın Bülteni
9 görüntüleme
Basın Bülteni
9 görüntüleme

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak

Tahsin Özyer - 20 Mayıs 2019

Türkiye dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa İnovasyon Programı’nı başlatıyor. Hackquarters ortaklığı ile hayata geçen ve 6 ay…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.