İngiltere Bankası, yeni yıla çok az bir zaman kala Twitter üzerinden başlattığı ilginç bir anket ile gündeme geldi.

“Noel hediyesi olarak para alacak olsaydınız, hangi yolla yapardınız?” sorusuna cevap veren The Bank of England takipçileri, yüzde 70 oranıyla paralarını kripto para olarak almak istediklerini belirttiler.

Ülkemiz için olmasa da, dünyanın dört bir yanında insanlar Blockchain üzerinden son birkaç yıldır birbirlerine hediyeler gönderiyorlar. Teknolojinin gelişmesi standart hediye dönemini de kapatmış gibi görünüyor.

İngiltere kripto paralar karşısındaki tutumunu halen netleştirmedi

İşte bu konuya eğilmek isteyen The Bank of England, bu hafta Twitter üzerinden yaptığı bir ankette “Bu Noel’de hediye olarak para alacak olsaydınız, bunu hangi yolla yapardınız?” diye sordu. Nakit para, banka transferi, hediye kartı ve kripto para seçenekleri içinden, yüzde 70’lik büyük bir oranla, insanların böyle bir durumda hediye paralarını kripto paralar üzerinden almak istediği görüldü.

İngiltere’nin düzenleyici kurumu Blockchain’e ne kadar açıksa, kripto paralar konusunda halen nasıl bir yaklaşım alacağını tartışıyor. O yüzden İngiltere Bankası’nın böyle bir anket başlatmış olması halkın nabzını yokladığı izlenimini veriyor.

Banka sistemi üzerinde güncelleme yaparak dağıtık defter teknolojilerini de sistemine entegre etmişti. Güncellemeyle birlikte banka müşterileri, geleneksel güvenli ödemenin yanında opsiyonel olarak dağıtık defter teknolojisini de kullanabiliyor.