The Bank of England kripto paralar için nabız yokluyor

24 Aralık 2018
45 Görüntüleme

İngiltere Bankası, yeni yıla çok az bir zaman kala Twitter üzerinden başlattığı ilginç bir anket ile gündeme geldi.

“Noel hediyesi olarak para alacak olsaydınız, hangi yolla yapardınız?” sorusuna cevap veren The Bank of England takipçileri, yüzde 70 oranıyla paralarını kripto para olarak almak istediklerini belirttiler.

Ülkemiz için olmasa da, dünyanın dört bir yanında insanlar Blockchain üzerinden son birkaç yıldır birbirlerine hediyeler gönderiyorlar. Teknolojinin gelişmesi standart hediye dönemini de kapatmış gibi görünüyor.

İngiltere kripto paralar karşısındaki tutumunu halen netleştirmedi

İşte bu konuya eğilmek isteyen The Bank of England, bu hafta Twitter üzerinden yaptığı bir ankette “Bu Noel’de hediye olarak para alacak olsaydınız, bunu hangi yolla yapardınız?” diye sordu. Nakit para, banka transferi, hediye kartı ve kripto para seçenekleri içinden, yüzde 70’lik büyük bir oranla, insanların böyle bir durumda hediye paralarını kripto paralar üzerinden almak istediği görüldü.

İngiltere’nin düzenleyici kurumu Blockchain’e ne kadar açıksa, kripto paralar konusunda halen nasıl bir yaklaşım alacağını tartışıyor. O yüzden İngiltere Bankası’nın böyle bir anket başlatmış olması halkın nabzını yokladığı izlenimini veriyor.

Banka sistemi üzerinde güncelleme yaparak dağıtık defter teknolojilerini de sistemine entegre etmişti. Güncellemeyle birlikte banka müşterileri, geleneksel güvenli ödemenin yanında opsiyonel olarak dağıtık defter teknolojisini de kullanabiliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi
Video
16 görüntüleme
Video
16 görüntüleme

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi

yazar05 - 23 Ocak 2019

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, BKM 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı sonrası geçtiğimiz yılın kartlı ödemeler adına nasıl geçtiğini…

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı
Haber
15 görüntüleme
Haber
15 görüntüleme

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı

Melih Çelik - 23 Ocak 2019

Devlet destekli sınır ötesi ödemelerde kripto para kullanımı Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan arasında başladı. Kripto paralara yönelik farklı…

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor
Haber
18 görüntüleme
Haber
18 görüntüleme

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor

yazar05 - 23 Ocak 2019

İngiliz Kilisesi, kilise cemaatinin nakit para yerine kartlarıyla veya telefonlarıyla bağış yapmalarını sağlayacak bir “dijital bağış kutusu” uygulamasını denemek için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.