The Bank of England kripto paralar için nabız yokluyor

24 Aralık 2018
106 Görüntüleme

İngiltere Bankası, yeni yıla çok az bir zaman kala Twitter üzerinden başlattığı ilginç bir anket ile gündeme geldi.

“Noel hediyesi olarak para alacak olsaydınız, hangi yolla yapardınız?” sorusuna cevap veren The Bank of England takipçileri, yüzde 70 oranıyla paralarını kripto para olarak almak istediklerini belirttiler.

Ülkemiz için olmasa da, dünyanın dört bir yanında insanlar Blockchain üzerinden son birkaç yıldır birbirlerine hediyeler gönderiyorlar. Teknolojinin gelişmesi standart hediye dönemini de kapatmış gibi görünüyor.

İngiltere kripto paralar karşısındaki tutumunu halen netleştirmedi

İşte bu konuya eğilmek isteyen The Bank of England, bu hafta Twitter üzerinden yaptığı bir ankette “Bu Noel’de hediye olarak para alacak olsaydınız, bunu hangi yolla yapardınız?” diye sordu. Nakit para, banka transferi, hediye kartı ve kripto para seçenekleri içinden, yüzde 70’lik büyük bir oranla, insanların böyle bir durumda hediye paralarını kripto paralar üzerinden almak istediği görüldü.

İngiltere’nin düzenleyici kurumu Blockchain’e ne kadar açıksa, kripto paralar konusunda halen nasıl bir yaklaşım alacağını tartışıyor. O yüzden İngiltere Bankası’nın böyle bir anket başlatmış olması halkın nabzını yokladığı izlenimini veriyor.

Banka sistemi üzerinde güncelleme yaparak dağıtık defter teknolojilerini de sistemine entegre etmişti. Güncellemeyle birlikte banka müşterileri, geleneksel güvenli ödemenin yanında opsiyonel olarak dağıtık defter teknolojisini de kullanabiliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)
Açık Bankacılık
10 görüntüleme
Açık Bankacılık
10 görüntüleme

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)

Ahmet Usta - 21 Mayıs 2019

Küresel FinTech liderlerinden Chris Skinner kişisel bloğu The Finanser’da kaleme aldığı en son makalesinde FinTech kavramının, 2005 yılından itibaren başlayarak…

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak

Tahsin Özyer - 21 Mayıs 2019

Küresel ödeme devi Mastercard önümüzdeki 5 sene boyunca Hindistan'daki finansal teknolojilere yönelik 1 milyar dolarlık bir yatırım planladığını açıkladı. Hindistan'da…

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak
Basın Bülteni
9 görüntüleme
Basın Bülteni
9 görüntüleme

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak

Tahsin Özyer - 20 Mayıs 2019

Türkiye dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa İnovasyon Programı’nı başlatıyor. Hackquarters ortaklığı ile hayata geçen ve 6 ay…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.