Western Union, kripto para işlemleri için kapıyı araladı

24 Aralık 2018
51 Görüntüleme

Ünlü finans servisi Western Union uzun süren araştırmalar ve masa başı toplantıların ardından sonunda kripto paralar için hazır olduğunu açıkladı.

Western Union Başkanı Odilon Almeida, kendisiyle yapılan bir röportajda kripto paralar hakkında oldukça olumlu olan görüşlerini sunarken, bir yandan da şirketlerinin bu para birimlerini kullanmak için büyük bir hazırlık yaptığından bahsetti.

Almeida’ya göre Western Union, varolan hizmetlerini Blockchain teknolojisiyle nasıl efektif hale getirebileceği üzerine çalışırken, kripto paraları hizmetlerine bir seçenek olarak dahil etmenin yollarını arıyor. Şu ana kadar şirketin kripto paralara mesafeli durmasının ardında ise kurdaki dalgalanmalar ve regülasyon aşamaları yer alıyormuş. Yine de yeni nesil para birimi olarak kabul edilen kripto paralar için testler de tüm hızıyla sürüyor.

Western Union şimdiden 130 kripto para ile işlem yaptı

Şu ana kadar 130 kripto para ile işlem yaptıklarını ifade eden Almeida, kripto paraların piyasa ve insanlar için zamanla iyi bir seçenek olabileceğini ve firma olarak buna şimdiden hazır olduklarını belirtti.

Hatırlarsanız şirket geçtiğimiz Haziran ayında Ripple ile bir Blockchain denemesi yapmış, yapılan testler boyunca işlemlerin maliyetlerinin ise çok yüksek olduğunu, sistemin halen çok pahalı olduğunu belirtmişti.

Bu olumsuz bir durum gibi görünüyor ama Almeida’ya göre, hem Ripple hem de diğer kripto para birimleri gelişerek bu sorunları aşmayı başaracak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi
Video
16 görüntüleme
Video
16 görüntüleme

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi

yazar05 - 23 Ocak 2019

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, BKM 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı sonrası geçtiğimiz yılın kartlı ödemeler adına nasıl geçtiğini…

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı
Haber
15 görüntüleme
Haber
15 görüntüleme

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı

Melih Çelik - 23 Ocak 2019

Devlet destekli sınır ötesi ödemelerde kripto para kullanımı Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan arasında başladı. Kripto paralara yönelik farklı…

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor
Haber
18 görüntüleme
Haber
18 görüntüleme

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor

yazar05 - 23 Ocak 2019

İngiliz Kilisesi, kilise cemaatinin nakit para yerine kartlarıyla veya telefonlarıyla bağış yapmalarını sağlayacak bir “dijital bağış kutusu” uygulamasını denemek için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.