Western Union, kripto para işlemleri için kapıyı araladı

24 Aralık 2018
155 Görüntüleme

Ünlü finans servisi Western Union uzun süren araştırmalar ve masa başı toplantıların ardından sonunda kripto paralar için hazır olduğunu açıkladı.

Western Union Başkanı Odilon Almeida, kendisiyle yapılan bir röportajda kripto paralar hakkında oldukça olumlu olan görüşlerini sunarken, bir yandan da şirketlerinin bu para birimlerini kullanmak için büyük bir hazırlık yaptığından bahsetti.

Almeida’ya göre Western Union, varolan hizmetlerini Blockchain teknolojisiyle nasıl efektif hale getirebileceği üzerine çalışırken, kripto paraları hizmetlerine bir seçenek olarak dahil etmenin yollarını arıyor. Şu ana kadar şirketin kripto paralara mesafeli durmasının ardında ise kurdaki dalgalanmalar ve regülasyon aşamaları yer alıyormuş. Yine de yeni nesil para birimi olarak kabul edilen kripto paralar için testler de tüm hızıyla sürüyor.

Western Union şimdiden 130 kripto para ile işlem yaptı

Şu ana kadar 130 kripto para ile işlem yaptıklarını ifade eden Almeida, kripto paraların piyasa ve insanlar için zamanla iyi bir seçenek olabileceğini ve firma olarak buna şimdiden hazır olduklarını belirtti.

Hatırlarsanız şirket geçtiğimiz Haziran ayında Ripple ile bir Blockchain denemesi yapmış, yapılan testler boyunca işlemlerin maliyetlerinin ise çok yüksek olduğunu, sistemin halen çok pahalı olduğunu belirtmişti.

Bu olumsuz bir durum gibi görünüyor ama Almeida’ya göre, hem Ripple hem de diğer kripto para birimleri gelişerek bu sorunları aşmayı başaracak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Paylaşım ekonomisi 2025’te 400 milyar dolara ulaşacak
Basın Bülteni
7 görüntüleme
Basın Bülteni
7 görüntüleme

Paylaşım ekonomisi 2025’te 400 milyar dolara ulaşacak

Tahsin Özyer - 22 Mayıs 2019

KPMG'nin hazırladığı 'Mobiliteyi Hızlandırmak' raporuna göre paylaşım ekonomisi 2025 yılında 400 milyar dolarlık hacme ulaşacak. Rapora göre yolcular, gelişen teknoloji…

Birleşik Arap Emirlikleri’nde kartlar, nakite tercih ediliyor
FinTech
9 görüntüleme
FinTech
9 görüntüleme

Birleşik Arap Emirlikleri’nde kartlar, nakite tercih ediliyor

Tahsin Özyer - 22 Mayıs 2019

Visa ve Dubai Ekonomik Kalkınma Departmanı'nın (DED) araştırmasına göre Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki kullanıcılar kartları nakit kullanımına tercih ediyor. Araştırmaya göre…

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)
Açık Bankacılık
13 görüntüleme
Açık Bankacılık
13 görüntüleme

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)

Ahmet Usta - 21 Mayıs 2019

Küresel FinTech liderlerinden Chris Skinner kişisel bloğu The Finanser’da kaleme aldığı en son makalesinde FinTech kavramının, 2005 yılından itibaren başlayarak…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.