Ünlü finans servisi Western Union uzun süren araştırmalar ve masa başı toplantıların ardından sonunda kripto paralar için hazır olduğunu açıkladı.

Western Union Başkanı Odilon Almeida, kendisiyle yapılan bir röportajda kripto paralar hakkında oldukça olumlu olan görüşlerini sunarken, bir yandan da şirketlerinin bu para birimlerini kullanmak için büyük bir hazırlık yaptığından bahsetti.

Almeida’ya göre Western Union, varolan hizmetlerini Blockchain teknolojisiyle nasıl efektif hale getirebileceği üzerine çalışırken, kripto paraları hizmetlerine bir seçenek olarak dahil etmenin yollarını arıyor. Şu ana kadar şirketin kripto paralara mesafeli durmasının ardında ise kurdaki dalgalanmalar ve regülasyon aşamaları yer alıyormuş. Yine de yeni nesil para birimi olarak kabul edilen kripto paralar için testler de tüm hızıyla sürüyor.

Western Union şimdiden 130 kripto para ile işlem yaptı

Şu ana kadar 130 kripto para ile işlem yaptıklarını ifade eden Almeida, kripto paraların piyasa ve insanlar için zamanla iyi bir seçenek olabileceğini ve firma olarak buna şimdiden hazır olduklarını belirtti.

Hatırlarsanız şirket geçtiğimiz Haziran ayında Ripple ile bir Blockchain denemesi yapmış, yapılan testler boyunca işlemlerin maliyetlerinin ise çok yüksek olduğunu, sistemin halen çok pahalı olduğunu belirtmişti.

Bu olumsuz bir durum gibi görünüyor ama Almeida’ya göre, hem Ripple hem de diğer kripto para birimleri gelişerek bu sorunları aşmayı başaracak.