Mastercard, Afrikalı finans girişimcilerine 3 milyon dolar yatırım yapacak

25 Aralık 2018
42 Görüntüleme

Mastercard Kırsal Refah Vakfı Vakfı (FRP), Afrika’da finansal katılımı artıracak projeleri desteklemek için Burundi, Malawi ve Uganda’dan üç şirkete 2,8 milyon dolar yatırım yapma kararı aldı.

Mastercard’ın 195 girişim arasından seçtiği Prothem Usine, Pula Advisors, ve Enviu BV toplamda 2,8 milyon dolar yatırım alacak. Bu yatırımlar ve fon mücadelesi, Afrika’nın kırsal bölgeleri için ölçeklenebilir finansal ürün ve hizmetleri bulma ve destekleme çabasının bir parçası olarak göze çarpıyor.

Mastercard kırsal Afrika topluluğuna özel yatırımlarla gündemde

Vakıf girişimler arasında düzenlediği uzun soluklu yarışmanın dördüncü ve son aşamasında fon almaya hak kazananları ise 2019’un hemen başında açıklayacak. 2018 başlarında yarışmanın ilk iki ayağında 9 farklı girişime toplamda 9 milyon dolar fon desteği verildi.

Mastercard’ın fon portföyü şu sıralar Afrika’da 14 ülkeye yayılmış durumda ve tam 33 projeyi aynı anda yürütüyor. Bu son destek turu ile birlikte, üç ülkedeki dışlanmış kırsal nüfus için finans ve sigorta çözümleri büyük oranda genişletilebilecek.

Son zamanlarda şirket tarafında bir diğer ön plana çıkan çalışmaysa, Mastercard’ın gizlilik için önemli bir Blockchain alternatifi oluşturmayı planlaması olarak gözüküyor. Amerika Patent ve Marka Ofisi tarafından yayımlanan patent başvurusuna göre, Mastercard Blockchain kullanarak hem kaynağı hem de aktarılan miktarı gizleyebilecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi
Video
16 görüntüleme
Video
16 görüntüleme

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi

yazar05 - 23 Ocak 2019

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, BKM 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı sonrası geçtiğimiz yılın kartlı ödemeler adına nasıl geçtiğini…

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı
Haber
15 görüntüleme
Haber
15 görüntüleme

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı

Melih Çelik - 23 Ocak 2019

Devlet destekli sınır ötesi ödemelerde kripto para kullanımı Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan arasında başladı. Kripto paralara yönelik farklı…

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor
Haber
18 görüntüleme
Haber
18 görüntüleme

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor

yazar05 - 23 Ocak 2019

İngiliz Kilisesi, kilise cemaatinin nakit para yerine kartlarıyla veya telefonlarıyla bağış yapmalarını sağlayacak bir “dijital bağış kutusu” uygulamasını denemek için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.