Mastercard, Afrikalı finans girişimcilerine 3 milyon dolar yatırım yapacak

25 Aralık 2018
93 Görüntüleme

Mastercard Kırsal Refah Vakfı Vakfı (FRP), Afrika’da finansal katılımı artıracak projeleri desteklemek için Burundi, Malawi ve Uganda’dan üç şirkete 2,8 milyon dolar yatırım yapma kararı aldı.

Mastercard’ın 195 girişim arasından seçtiği Prothem Usine, Pula Advisors, ve Enviu BV toplamda 2,8 milyon dolar yatırım alacak. Bu yatırımlar ve fon mücadelesi, Afrika’nın kırsal bölgeleri için ölçeklenebilir finansal ürün ve hizmetleri bulma ve destekleme çabasının bir parçası olarak göze çarpıyor.

Mastercard kırsal Afrika topluluğuna özel yatırımlarla gündemde

Vakıf girişimler arasında düzenlediği uzun soluklu yarışmanın dördüncü ve son aşamasında fon almaya hak kazananları ise 2019’un hemen başında açıklayacak. 2018 başlarında yarışmanın ilk iki ayağında 9 farklı girişime toplamda 9 milyon dolar fon desteği verildi.

Mastercard’ın fon portföyü şu sıralar Afrika’da 14 ülkeye yayılmış durumda ve tam 33 projeyi aynı anda yürütüyor. Bu son destek turu ile birlikte, üç ülkedeki dışlanmış kırsal nüfus için finans ve sigorta çözümleri büyük oranda genişletilebilecek.

Son zamanlarda şirket tarafında bir diğer ön plana çıkan çalışmaysa, Mastercard’ın gizlilik için önemli bir Blockchain alternatifi oluşturmayı planlaması olarak gözüküyor. Amerika Patent ve Marka Ofisi tarafından yayımlanan patent başvurusuna göre, Mastercard Blockchain kullanarak hem kaynağı hem de aktarılan miktarı gizleyebilecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM, Geliştiricilere API Portal ile Destek Veriyor
Açık Bankacılık
15 görüntüleme
Açık Bankacılık
15 görüntüleme

BKM, Geliştiricilere API Portal ile Destek Veriyor

Ahmet Usta - 16 Haziran 2019

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Direktörlerinden Güvenç Akbil, API sistemlerinin gelişimi ve açık bankacılığa etkisi ile BKM'de geliştirdikleri API Portal üzerine…

Haftanın FinTech Gelişmeleri – 16.06.2019
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Haftanın FinTech Gelişmeleri – 16.06.2019

Okan Yıldız - 16 Haziran 2019

Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme Müdürü Okan Yıldız, her hafta bankacılık ve ödeme teknolojileri dünyasında haftanın öne çıkan gelişmelerini Medium…

Visa ve Mastercard Facebook’un kripto parasını destekleyecek
Blockchain
15 görüntüleme
Blockchain
15 görüntüleme

Visa ve Mastercard Facebook’un kripto parasını destekleyecek

Tahsin Özyer - 14 Haziran 2019

Wall Street Journal'ın haberine göre sosyal medya devi Facebook'un henüz piyasaya sürmediği kripto para birimi 3 büyük ödeme şirketinin dikkatini…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.