Startups.watch Türkiye Fintech Ekosistemi Haritası güncellendi

25 Aralık 2018
302 Görüntüleme

Türkiye’de girişim ekosistemine yönelik raporlar ve analizler hazırlayan startups.watch, Türkiye Fintech Ekosistemi haritasının 5.0 versiyonunu yayınladı.

Serkan Ünsal tarafından yatırımcılar, iş geliştirme uzmanları, girişimler ve girişimcilik ekosisteminin birçok paydaşını bilgi ve veri odaklı bir platformda buluşturma amacıyla kurulan startups.watch güncellediği haritada 13 ana ve 60’ın üzerinde alt kategori ile birlikte Türkiye’deki Fintech ekosisteminin büyüklüğünü gözler önüne seriyor. Gittikçe büyüyen Fintech ekosistemini yakından takip eden startups.watch ekosistem haritasını düzenli olarak yeni oyuncular ekleyerek güncel tutuyor.

Türkiye’de çeşitli sebeplerden kaynaklı olarak henüz Challenger Banks, API Banking Tech. Provider, SME Financing, P2P Lending, Lending Based Crowdfunding, Real Estate Investment gibi alt başlıklarda henüz oyuncuların olmaması FinTech açısından atılabilecek adımların potansiyelini de gözler önüne seriyor.

Bu alanların bazılarının boş olmasının sebebi yasal düzenlemelerin yapılmamış olması şeklinde yorumlanabilir ancak bazı yasal düzenlemelerin sektörde oyuncular ortaya çıktıktan sonra gerçekleştiği göz ardı edilmemeli ve bu boş alanlar birer fırsat olarak değerlendirilmeli.

Türkiye Fintech Ekosistemi Haritası 5.0 sürümü herkesin erişimine açık ancak  ücretsiz bir startups.watch hesabı açılması gerekiyor.

Harita içinde yer almak isteyen girişim ve şirketlerinse, haritanın en altında yer alan iletişim bilgileri üzerinden taleplerini startups.watch‘a iletmesi gerekiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)
Açık Bankacılık
9 görüntüleme
Açık Bankacılık
9 görüntüleme

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)

Ahmet Usta - 21 Mayıs 2019

Küresel FinTech liderlerinden Chris Skinner kişisel bloğu The Finanser’da kaleme aldığı en son makalesinde FinTech kavramının, 2005 yılından itibaren başlayarak…

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak
FinTech
13 görüntüleme
FinTech
13 görüntüleme

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak

Tahsin Özyer - 21 Mayıs 2019

Küresel ödeme devi Mastercard önümüzdeki 5 sene boyunca Hindistan'daki finansal teknolojilere yönelik 1 milyar dolarlık bir yatırım planladığını açıkladı. Hindistan'da…

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak
Basın Bülteni
8 görüntüleme
Basın Bülteni
8 görüntüleme

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak

Tahsin Özyer - 20 Mayıs 2019

Türkiye dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa İnovasyon Programı’nı başlatıyor. Hackquarters ortaklığı ile hayata geçen ve 6 ay…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.