Capgemini ve Efma tarafından düzenlenen ve kurumlara yeni iş dünyası çözümlerini seçkin finans kurumları ve endüstri liderlerine anlatma fırsatı sunacak FinTechVisor Race 2019 başlıyor.

FinTechVisor Race 2019, en heyecan verici ve yenilikçi FinTech projelerini değerlendirirken, girişimcilere de mentorluk desteği vermeyi amaçlıyor. Üstelik bu yarışmada başarılı olan projeler yatırım ve ortaklık fırsatlarıyla da ödüllendirilecekler.

FinTechVisor Race 2019 için geyi sayıma geçildi

Başvuruda bulunanlar hazırladıkları çözümü 90 saniyelik bir video ile anlatacaklar. Yarışma kapsamında kabul edilecek projelerin alanları ise aşağıdaki gibi sıralandı;

“Bankacılık ve Ödemeler, Finansman, Hayat Sigortası, Mülkiyet ve Zayiat (P&C) / Genel ve Sağlık Sigortası, Kripto Para Birimi ve Blockchain, Varlık Yönetimi, Yatırım ve Sermaye Piyasaları, RegTech ve Siber Güvenlik, Açık API’ler, Kişisel Finansal Yönetim, İşletme Finansal Yönetimi ve Muhasebesi”

Her başvuru sahibinden tek bir video alınacakken, bu video iki ayrı kategoride çözüm sunabilir.

Capgemini ve Efma firmaları, FinTechVisor sitesi üzerinden son başvuru tarihinin 1 Şubat 2019 olduğunu ve 12 Şubat 2019’da yine site üzerinden ilan edilecek 10 adayın kısa bir listesinin (kategori başına bir adet) açıklanacağını da basın duyurusuna eklediler.

En iyi üç finalist çözümlerini 7 Mart 2019’da yapılacak çevrimiçi bir web semineri sırasında anlatma fırsatı bulacaklar.