FOTON’un Blockchain anketinde ilginç sonuçlar ortaya çıktı

27 Aralık 2018
98 Görüntüleme

Amerika’da yapılan bir Blockchain anketinin sonuçları oldukça dikkat çekici sonuçlara işaret ediyor. FOTON tarafından yapılan araştırmaya göre, Amerikalılarının yüzde 3’ü bankacılık işlemleri yaparken Blockchain kullanmaya tamamen hazır durumda.

Ankete katılım sağlayanların yüzde 34’ü Blockchain ile ilgili güven sorunları yaşarken, yüzde 63’lük kesim Blockchain’in bankacılık işlemlerinde kullanılmasını istemiyor.

FOTON’un anketi asıl olarak yüzde 34’lük kesime odaklanıyor. Bu katılımcılar Blockchain teknolojisinin farkındalar ve aslında bankacılık sektöründe kullanılması konusunda oldukça hevesliler. Yine de kararsızlar çünkü, bu teknolojinin tamamen güvenilir olmasını bekliyorlar.

Blockchain teknolojisi güvenilirliğini artırmak zorunda

Katılımcıların yüzde 63’lük bölümü ise Blockchain’in bankacılıkta kullanılmasına tamamen karşı. FOTON, yaptığı anketten elde ettiği verileri, üzerinde çalıştığı bankacılık çözümünde kullanmak istiyor.

Ripple ve R3’ün büyük bankalarla olan ortaklığa gitmiş olması, BBVA gibi bankaların Blockchain ile sektör arasındaki ilişkileri güçlendirmesi gibi gelişmeler, anket katılımcılarının Blockchain teknolojisine güven duymasına yetmemiş gibi görünüyor.
Anketin diğer bir ilginç yanı 5000 katılımcıdan 3000’inin dağıtık defter teknolojilerinin gelecekte hiçbir fayda sağlamayacağı yönünde görüş belirtmeleri oldu.

IBM’in bundan iki yıl önce yaptığı çalışma, 2019 yılında bankaların yüzde 65’inin Blockchain kullanacağını öngörüyordu. Kimi tahminler ise teknolojinin değerinin 2030 yılına kadar trilyonları bulacağını söylüyor. Blockchain şu an bu öngörüleri karşılamıyor olsa da, insanların güvenini tamamen kazanması durumunda bu oranlar büyük oranda değişecektir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu
Bankacılık
7 görüntüleme
Bankacılık
7 görüntüleme

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu

yazar05 - 23 Mart 2019

Romanya merkezli Banca Transilvania, FinTech'lerin banka hizmetleri ile entegrasyonunu test etmesine imkan sağlayacak açık bankacılık platformu duyurdu. BT Açık Bankacılık…

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor

yazar05 - 23 Mart 2019

JPMorgan Chase & Co, stajyerleri işe alırken nörobilim tabanlı video oyunlarını kullanmak istiyor. Şirketin amacı aday havuzunu odaklı bir şekilde…

Apple, ödemeler için API geliştiren Stamplay’i satın aldı
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

Apple, ödemeler için API geliştiren Stamplay’i satın aldı

yazar05 - 23 Mart 2019

Apple, ödemeler için API entegrasyonu geliştirilen Stamplay firmasını 5.6 milyon dolara satın aldı. Venture Beat'in haberine göre Roma merkezli girişim…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.