Sigorta sorunu, kripto paralara yatırımı engelliyor

28 Aralık 2018
76 Görüntüleme

Kripto para üzerine çalışan firmalar ve bu alanda büyük yatırımlar yapmak isteyenler bir konuda rahatsızlar. Bu alanda sağlanan sigortaların sektör genelinde yeterince güven sağlayamamasından rahatsız olan firmalar, şikayetlerini dile getirdiler.

PricewaterhouseCoopers da sağlamayan güven ortamının inovasyonların önünü kapadığını ifade ediyor.

Özellikle kripto paralar üzerine çalışan firmalar sigorta hizmetlerinden faydalanmak noktasında büyük zorluklar yaşıyorlar. Sigortanın sağlanamıyor olması da yatırımcıların ilgisini olumsuz yönde etkiliyor. PricewaterhouseCoopers FinTech ve Asya Kripto Lideri Henri Arslanian yatırım bekleyen firmaların yaşadığı bu zor durum hakkında konuşarak, önemli noktalara dikkat çekti.

Yatırımcılar kripto paralara ilgili olsalarda yatırım yapamıyorlar

“Olaya kurumsal bir bakış açısıyla yaklaşan çoğu kripto firması, geçerliliği olan bir sigorta satın almak istiyor. Sigorta koruması almak aynı zamanda çoğu durumda yasal bir zorunluluk. Ancak firmaların tüm iyi niyetine rağmen, böyle bir korumaya sahip olmaları neredeyse imkansız.”

Yapılan anketlere göre, kripto para dünyasına fon sağlamak isteyen yatırımcılar genellikle kurumsal yatırımcılar oluyorlar ve bu şirketler için sigorta işlemleri büyük önem arz ediyor. Sigorta hizmetlerinin kripto para dünyasına bir türlü sıçramıyor olması, gerekli düzenlemelerin sürekli gecikmesi yüzünden, geçtiğimiz yıl ICO’lar tarafında büyük zararlar yaşanmıştı.

Öte yandan kripto uygulamalarına yatırım da yapan kripto para ticaret bankası Galaxy Digital, kurumsal yatırımcıların olaya dahil olmasının garanti süreçlerinin gelişimini hızlandırarak, pazarın yasal hale gelmesine yardımcı olacağını belirtti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu
Bankacılık
7 görüntüleme
Bankacılık
7 görüntüleme

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu

yazar05 - 23 Mart 2019

Romanya merkezli Banca Transilvania, FinTech'lerin banka hizmetleri ile entegrasyonunu test etmesine imkan sağlayacak açık bankacılık platformu duyurdu. BT Açık Bankacılık…

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor

yazar05 - 23 Mart 2019

JPMorgan Chase & Co, stajyerleri işe alırken nörobilim tabanlı video oyunlarını kullanmak istiyor. Şirketin amacı aday havuzunu odaklı bir şekilde…

Apple, ödemeler için API geliştiren Stamplay’i satın aldı
FinTech
16 görüntüleme
FinTech
16 görüntüleme

Apple, ödemeler için API geliştiren Stamplay’i satın aldı

yazar05 - 23 Mart 2019

Apple, ödemeler için API entegrasyonu geliştirilen Stamplay firmasını 5.6 milyon dolara satın aldı. Venture Beat'in haberine göre Roma merkezli girişim…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.