Sigorta sorunu, kripto paralara yatırımı engelliyor

28 Aralık 2018
46 Görüntüleme

Kripto para üzerine çalışan firmalar ve bu alanda büyük yatırımlar yapmak isteyenler bir konuda rahatsızlar. Bu alanda sağlanan sigortaların sektör genelinde yeterince güven sağlayamamasından rahatsız olan firmalar, şikayetlerini dile getirdiler.

PricewaterhouseCoopers da sağlamayan güven ortamının inovasyonların önünü kapadığını ifade ediyor.

Özellikle kripto paralar üzerine çalışan firmalar sigorta hizmetlerinden faydalanmak noktasında büyük zorluklar yaşıyorlar. Sigortanın sağlanamıyor olması da yatırımcıların ilgisini olumsuz yönde etkiliyor. PricewaterhouseCoopers FinTech ve Asya Kripto Lideri Henri Arslanian yatırım bekleyen firmaların yaşadığı bu zor durum hakkında konuşarak, önemli noktalara dikkat çekti.

Yatırımcılar kripto paralara ilgili olsalarda yatırım yapamıyorlar

“Olaya kurumsal bir bakış açısıyla yaklaşan çoğu kripto firması, geçerliliği olan bir sigorta satın almak istiyor. Sigorta koruması almak aynı zamanda çoğu durumda yasal bir zorunluluk. Ancak firmaların tüm iyi niyetine rağmen, böyle bir korumaya sahip olmaları neredeyse imkansız.”

Yapılan anketlere göre, kripto para dünyasına fon sağlamak isteyen yatırımcılar genellikle kurumsal yatırımcılar oluyorlar ve bu şirketler için sigorta işlemleri büyük önem arz ediyor. Sigorta hizmetlerinin kripto para dünyasına bir türlü sıçramıyor olması, gerekli düzenlemelerin sürekli gecikmesi yüzünden, geçtiğimiz yıl ICO’lar tarafında büyük zararlar yaşanmıştı.

Öte yandan kripto uygulamalarına yatırım da yapan kripto para ticaret bankası Galaxy Digital, kurumsal yatırımcıların olaya dahil olmasının garanti süreçlerinin gelişimini hızlandırarak, pazarın yasal hale gelmesine yardımcı olacağını belirtti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi
Video
16 görüntüleme
Video
16 görüntüleme

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi

yazar05 - 23 Ocak 2019

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, BKM 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı sonrası geçtiğimiz yılın kartlı ödemeler adına nasıl geçtiğini…

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı
Haber
15 görüntüleme
Haber
15 görüntüleme

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı

Melih Çelik - 23 Ocak 2019

Devlet destekli sınır ötesi ödemelerde kripto para kullanımı Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan arasında başladı. Kripto paralara yönelik farklı…

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor
Haber
18 görüntüleme
Haber
18 görüntüleme

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor

yazar05 - 23 Ocak 2019

İngiliz Kilisesi, kilise cemaatinin nakit para yerine kartlarıyla veya telefonlarıyla bağış yapmalarını sağlayacak bir “dijital bağış kutusu” uygulamasını denemek için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.