Sigorta sorunu, kripto paralara yatırımı engelliyor

28 Aralık 2018
114 Görüntüleme

Kripto para üzerine çalışan firmalar ve bu alanda büyük yatırımlar yapmak isteyenler bir konuda rahatsızlar. Bu alanda sağlanan sigortaların sektör genelinde yeterince güven sağlayamamasından rahatsız olan firmalar, şikayetlerini dile getirdiler.

PricewaterhouseCoopers da sağlamayan güven ortamının inovasyonların önünü kapadığını ifade ediyor.

Özellikle kripto paralar üzerine çalışan firmalar sigorta hizmetlerinden faydalanmak noktasında büyük zorluklar yaşıyorlar. Sigortanın sağlanamıyor olması da yatırımcıların ilgisini olumsuz yönde etkiliyor. PricewaterhouseCoopers FinTech ve Asya Kripto Lideri Henri Arslanian yatırım bekleyen firmaların yaşadığı bu zor durum hakkında konuşarak, önemli noktalara dikkat çekti.

Yatırımcılar kripto paralara ilgili olsalarda yatırım yapamıyorlar

“Olaya kurumsal bir bakış açısıyla yaklaşan çoğu kripto firması, geçerliliği olan bir sigorta satın almak istiyor. Sigorta koruması almak aynı zamanda çoğu durumda yasal bir zorunluluk. Ancak firmaların tüm iyi niyetine rağmen, böyle bir korumaya sahip olmaları neredeyse imkansız.”

Yapılan anketlere göre, kripto para dünyasına fon sağlamak isteyen yatırımcılar genellikle kurumsal yatırımcılar oluyorlar ve bu şirketler için sigorta işlemleri büyük önem arz ediyor. Sigorta hizmetlerinin kripto para dünyasına bir türlü sıçramıyor olması, gerekli düzenlemelerin sürekli gecikmesi yüzünden, geçtiğimiz yıl ICO’lar tarafında büyük zararlar yaşanmıştı.

Öte yandan kripto uygulamalarına yatırım da yapan kripto para ticaret bankası Galaxy Digital, kurumsal yatırımcıların olaya dahil olmasının garanti süreçlerinin gelişimini hızlandırarak, pazarın yasal hale gelmesine yardımcı olacağını belirtti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Allied Wallet Hong Kong merkezli Epayment’ı satın aldı
FinTech
5 görüntüleme
FinTech
5 görüntüleme

Allied Wallet Hong Kong merkezli Epayment’ı satın aldı

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

196 ülkede ödeme çözümleri sunan küresel FinTech şirketi Allied Wallet, Hong Kong'un en büyük FinTech şirketlerinden biri olan Epayment'ı satın…

Myanmar Merkez Bankası’ndan QR kod hamlesi
FinTech
10 görüntüleme
FinTech
10 görüntüleme

Myanmar Merkez Bankası’ndan QR kod hamlesi

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

Myanmar Merkez Bankası ülkede QR kod yöntemiyle ödemelerin yapılmasını yakında onaylayacak. Böylelikle mobil cihazlarla kolay bir şekilde ödemeler gerçekleştirilebilecek. Şanghay…

Paytm tüccarlar için yönlendirici motorunu piyasaya sürdü
FinTech
16 görüntüleme
FinTech
16 görüntüleme

Paytm tüccarlar için yönlendirici motorunu piyasaya sürdü

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

Hindistan merkezli ödeme firması Paytm, tüccarların daha yüksek ödeme başarı oranı elde etmesini sağlayacak yapay zeka destekli yönlendirici motorunu piyasaya…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.