5 yıl önce Almanya’da başlayan bir FinTech macerası olan iyzico, 2018’i yepyeni bir başlangıçla kapatıyor.

Amazon, Zara, H&M gibi küresel markalarının yanı sıra, Türkiye’de sahibinden.com, Çiçeksepeti, Muhiku, Juno Papers gibi birbirinden farklı 29 binden fazla markaya ödeme altyapısı sağlayan şirket, ülkemizin önemli FinTech kurumlarından biri olarak ön plana çıkıyor.

iyzico mevcut yatırımcılardan 4 milyon dolar fon sağladı

iyzico, B2B alanındaki çalışmalarını tüketiciye yansıtma amacıyla operasyonlarını büyütme kararı aldı. Önümüzdeki iki yıl içerisinde bu hedef doğrultusunda geliştirmeler yapacak olan şirket, mevcut yatırımcıları IFC, Vostok Emerging Finance ve Amadeus Capital’den 4 milyon dolar yatırım aldı.

Sağlanan bu fonu son kullanıcıların ihtiyaçlarını çözmek için yaptıkları araştırmaları hayata geçirmek, kullanıcı odaklı yeni ürünler geliştirmek ve pazarlama aktivitelerini artırmak amacıyla kullanacak.

Alınan bu fon desteğinin ardından bir basın açıklaması yapan iyzico’nun en büyük hedefi, önümüzdeki 5 yıl içerisinde Türkiye’nin en büyük 5 finanasal kuruluşu arasında yer almak.

Şirketin aynı basın açıklamasında belirttiği üzere, bundan 5 yıl önce ülkemizde bulunan 2,5 milyon KOBİ’nin sadece 27 bini dijital ortamda ödeme kabul edebiliyordu. Şu anda iyzico’nun alt yapısını kullanan 29 bin üye işyeri ve 10 bine yakın bireysel satıcı bulunuyor.