Dijital banka Monzo’nun Amerika rüyası

8 Ocak 2019
120 Görüntüleme

İngiltere’de bir milyondan fazla müşteriye sahip dijital banka Monzo, sessizce Amerika lansmanına hazırlanıyor.

TechCrunch’ın birden fazla kaynağa dayandırdığı haberine göre, bir FinTech girişimi ve yenilikçi dijital banka olan Monzo Kuzey Amerika operasyonu hazırlığı için temel çalışmalara başlayan küçük bir ekip kurdu.

Halen değişme ihtimali olan plana göre Monzo, ABD tüketicileri için ürününün “lite” versiyonunu yaratacak ve daha önce Birleşik Krallık’ta sunduğu tam teşekküllü bir bankanın hizmetlerini içeren ön ödemeli banka kartının bir benzerini teklif edecek.

Şirketin stratejisine aşina bir kişiye göre bu planla Monzo, ABD’de müşteri tabanı oluşturmayı ve ABD pazarı için ürününü hazırlamayı ve süreç içinde gerekli lisansları almayı hedefliyor.

Planın ilk aşamasında Monzo, Monzo banka kartı, bir hesap, ödeme yapma ve kabul etme yeteneği, ATM’den para çekme gibi imkanları sunacak.

Bir Monzo sözcüsü TechCrunch ile temasa geçerek şu bilgileri verdi: “Önümüzdeki ay ve yıllarda uluslararası genişleme konusunda gerçekten heyecanlıyız. Ne de olsa, yalnızca İngiltere’de bir milyar insan için bir banka kurmak zor! Ancak, bu aşamada bu planlar hakkında paylaşacak özel bir şeyimiz yok. Bunu yaptığımızda, dünya ile paylaşacağız.

Bu arada Monzo’nun ABD’nin genişleme planlarını uygulamaya başladığı haberi, daha önce düşünülenden çok daha hızlı gerçekleşiyor gözükse bile bütünüyle şaşırtıcı değil. Şirketin Kurucu Ortak ve CEO’su Tom Blomfield, Monzo’yu bir gün ABD’ye getirme konusundaki tutkusundan açıkça bahsetmişti ve Londra merkezli şirket bir dizi ABD yatırımcısına sahip.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Paylaşım ekonomisi 2025’te 400 milyar dolara ulaşacak
Basın Bülteni
7 görüntüleme
Basın Bülteni
7 görüntüleme

Paylaşım ekonomisi 2025’te 400 milyar dolara ulaşacak

Tahsin Özyer - 22 Mayıs 2019

KPMG'nin hazırladığı 'Mobiliteyi Hızlandırmak' raporuna göre paylaşım ekonomisi 2025 yılında 400 milyar dolarlık hacme ulaşacak. Rapora göre yolcular, gelişen teknoloji…

Birleşik Arap Emirlikleri’nde kartlar, nakite tercih ediliyor
FinTech
9 görüntüleme
FinTech
9 görüntüleme

Birleşik Arap Emirlikleri’nde kartlar, nakite tercih ediliyor

Tahsin Özyer - 22 Mayıs 2019

Visa ve Dubai Ekonomik Kalkınma Departmanı'nın (DED) araştırmasına göre Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki kullanıcılar kartları nakit kullanımına tercih ediyor. Araştırmaya göre…

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)
Açık Bankacılık
13 görüntüleme
Açık Bankacılık
13 görüntüleme

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)

Ahmet Usta - 21 Mayıs 2019

Küresel FinTech liderlerinden Chris Skinner kişisel bloğu The Finanser’da kaleme aldığı en son makalesinde FinTech kavramının, 2005 yılından itibaren başlayarak…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.