Dijital banka Monzo’nun Amerika rüyası

8 Ocak 2019
48 Görüntüleme

İngiltere’de bir milyondan fazla müşteriye sahip dijital banka Monzo, sessizce Amerika lansmanına hazırlanıyor.

TechCrunch’ın birden fazla kaynağa dayandırdığı haberine göre, bir FinTech girişimi ve yenilikçi dijital banka olan Monzo Kuzey Amerika operasyonu hazırlığı için temel çalışmalara başlayan küçük bir ekip kurdu.

Halen değişme ihtimali olan plana göre Monzo, ABD tüketicileri için ürününün “lite” versiyonunu yaratacak ve daha önce Birleşik Krallık’ta sunduğu tam teşekküllü bir bankanın hizmetlerini içeren ön ödemeli banka kartının bir benzerini teklif edecek.

Şirketin stratejisine aşina bir kişiye göre bu planla Monzo, ABD’de müşteri tabanı oluşturmayı ve ABD pazarı için ürününü hazırlamayı ve süreç içinde gerekli lisansları almayı hedefliyor.

Planın ilk aşamasında Monzo, Monzo banka kartı, bir hesap, ödeme yapma ve kabul etme yeteneği, ATM’den para çekme gibi imkanları sunacak.

Bir Monzo sözcüsü TechCrunch ile temasa geçerek şu bilgileri verdi: “Önümüzdeki ay ve yıllarda uluslararası genişleme konusunda gerçekten heyecanlıyız. Ne de olsa, yalnızca İngiltere’de bir milyar insan için bir banka kurmak zor! Ancak, bu aşamada bu planlar hakkında paylaşacak özel bir şeyimiz yok. Bunu yaptığımızda, dünya ile paylaşacağız.

Bu arada Monzo’nun ABD’nin genişleme planlarını uygulamaya başladığı haberi, daha önce düşünülenden çok daha hızlı gerçekleşiyor gözükse bile bütünüyle şaşırtıcı değil. Şirketin Kurucu Ortak ve CEO’su Tom Blomfield, Monzo’yu bir gün ABD’ye getirme konusundaki tutkusundan açıkça bahsetmişti ve Londra merkezli şirket bir dizi ABD yatırımcısına sahip.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi
Video
16 görüntüleme
Video
16 görüntüleme

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi

yazar05 - 23 Ocak 2019

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, BKM 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı sonrası geçtiğimiz yılın kartlı ödemeler adına nasıl geçtiğini…

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı
Haber
15 görüntüleme
Haber
15 görüntüleme

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı

Melih Çelik - 23 Ocak 2019

Devlet destekli sınır ötesi ödemelerde kripto para kullanımı Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan arasında başladı. Kripto paralara yönelik farklı…

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor
Haber
18 görüntüleme
Haber
18 görüntüleme

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor

yazar05 - 23 Ocak 2019

İngiliz Kilisesi, kilise cemaatinin nakit para yerine kartlarıyla veya telefonlarıyla bağış yapmalarını sağlayacak bir “dijital bağış kutusu” uygulamasını denemek için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.