Dijital banka Monzo’nun Amerika rüyası

8 Ocak 2019
86 Görüntüleme

İngiltere’de bir milyondan fazla müşteriye sahip dijital banka Monzo, sessizce Amerika lansmanına hazırlanıyor.

TechCrunch’ın birden fazla kaynağa dayandırdığı haberine göre, bir FinTech girişimi ve yenilikçi dijital banka olan Monzo Kuzey Amerika operasyonu hazırlığı için temel çalışmalara başlayan küçük bir ekip kurdu.

Halen değişme ihtimali olan plana göre Monzo, ABD tüketicileri için ürününün “lite” versiyonunu yaratacak ve daha önce Birleşik Krallık’ta sunduğu tam teşekküllü bir bankanın hizmetlerini içeren ön ödemeli banka kartının bir benzerini teklif edecek.

Şirketin stratejisine aşina bir kişiye göre bu planla Monzo, ABD’de müşteri tabanı oluşturmayı ve ABD pazarı için ürününü hazırlamayı ve süreç içinde gerekli lisansları almayı hedefliyor.

Planın ilk aşamasında Monzo, Monzo banka kartı, bir hesap, ödeme yapma ve kabul etme yeteneği, ATM’den para çekme gibi imkanları sunacak.

Bir Monzo sözcüsü TechCrunch ile temasa geçerek şu bilgileri verdi: “Önümüzdeki ay ve yıllarda uluslararası genişleme konusunda gerçekten heyecanlıyız. Ne de olsa, yalnızca İngiltere’de bir milyar insan için bir banka kurmak zor! Ancak, bu aşamada bu planlar hakkında paylaşacak özel bir şeyimiz yok. Bunu yaptığımızda, dünya ile paylaşacağız.

Bu arada Monzo’nun ABD’nin genişleme planlarını uygulamaya başladığı haberi, daha önce düşünülenden çok daha hızlı gerçekleşiyor gözükse bile bütünüyle şaşırtıcı değil. Şirketin Kurucu Ortak ve CEO’su Tom Blomfield, Monzo’yu bir gün ABD’ye getirme konusundaki tutkusundan açıkça bahsetmişti ve Londra merkezli şirket bir dizi ABD yatırımcısına sahip.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 25 Mart 2019
Newsletter
5 görüntüleme
Newsletter
5 görüntüleme

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 25 Mart 2019

Ahmet Usta - 25 Mart 2019

FinTech Ekosisteminden Öne Çıkan Başlıklar Geçen haftanın öne çıkan FinTech içerikleri ile karşınızdayız. Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı…

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu
Bankacılık
9 görüntüleme
Bankacılık
9 görüntüleme

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu

yazar05 - 23 Mart 2019

Romanya merkezli Banca Transilvania, FinTech'lerin banka hizmetleri ile entegrasyonunu test etmesine imkan sağlayacak açık bankacılık platformu duyurdu. BT Açık Bankacılık…

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor

yazar05 - 23 Mart 2019

JPMorgan Chase & Co, stajyerleri işe alırken nörobilim tabanlı video oyunlarını kullanmak istiyor. Şirketin amacı aday havuzunu odaklı bir şekilde…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.