UnionPay servislerini uygulama geliştiricilere açtı

9 Ocak 2019
36 Görüntüleme

Çin merkezli ödeme altyapısı şirketi UnionPay, 18 farklı servisine ait API’leri tüm dünyadan geliştiricilere açtığını duyurdu.

UnionPay global rekabette yerini biraz daha sağlamlaştırmak için önemli bir yenilik başlattı. Yapılan resmi duyuruya göre şirket, sınır ötesi ödeme ürünlerine ve hizmetlerinin 18’inin API’sini geliştiricilere açtı.

Bu kapsamda geliştiriciler, açık hale gelen API’leri kullanarak UnionPay’in çözümlerini kendi servislerine kolayca entegre edebilecek. Bu entegrasyon aynı zamanda UnionPay kart sahiplerine yönelik daha fazla ödeme senaryosu ve hizmeti sunma olanağı verecek.

Yapılan yeniliğin, mobil ödeme gelişimini desteklemek için kart tabanlı işlemlerin dijitalleştirilmesine yardımcı olacağını açıklayan Union Pay International (UPI) CEO’su Cai Jianbo, bu sayede UnionPay’in çeşitli mobil ödeme hizmetlerinin sınır ötesi kullanımına da katkı sağlanacağını belirtti.

Açıklamaya göre geliştiriciler QR kodlu ödeme ve Token dahil olmak üzere UnionPay’in en popüler ödeme ve veri hizmetlerinden 18’ine erişebilecek. Şirket, ortaklarına hem ürün geliştirme hem de ticari uygulamalarda yardımcı olmak ve tek elden çözüm sağlamak için birden fazla API kombinasyonu da sunuyor. Bununla birlikte şirketin geliştiricilere vereceği bir diğer destek ise teknik konular. Teknik belgeler, rehberlik, ürün testleri ve sertifikalandırma bu kapsamda sunulan destekler arasında bulunuyor.

Zamanla daha fazla servise ait API’leri geliştiricilere açmayı planladığını açıklayan UnionPay 2019 başı itibariyle Çin dışında 43 ülkede kullanımda.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi
Video
16 görüntüleme
Video
16 görüntüleme

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi

yazar05 - 23 Ocak 2019

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, BKM 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı sonrası geçtiğimiz yılın kartlı ödemeler adına nasıl geçtiğini…

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı
Haber
15 görüntüleme
Haber
15 görüntüleme

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı

Melih Çelik - 23 Ocak 2019

Devlet destekli sınır ötesi ödemelerde kripto para kullanımı Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan arasında başladı. Kripto paralara yönelik farklı…

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor
Haber
18 görüntüleme
Haber
18 görüntüleme

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor

yazar05 - 23 Ocak 2019

İngiliz Kilisesi, kilise cemaatinin nakit para yerine kartlarıyla veya telefonlarıyla bağış yapmalarını sağlayacak bir “dijital bağış kutusu” uygulamasını denemek için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.