UnionPay servislerini uygulama geliştiricilere açtı

9 Ocak 2019
85 Görüntüleme

Çin merkezli ödeme altyapısı şirketi UnionPay, 18 farklı servisine ait API’leri tüm dünyadan geliştiricilere açtığını duyurdu.

UnionPay global rekabette yerini biraz daha sağlamlaştırmak için önemli bir yenilik başlattı. Yapılan resmi duyuruya göre şirket, sınır ötesi ödeme ürünlerine ve hizmetlerinin 18’inin API’sini geliştiricilere açtı.

Bu kapsamda geliştiriciler, açık hale gelen API’leri kullanarak UnionPay’in çözümlerini kendi servislerine kolayca entegre edebilecek. Bu entegrasyon aynı zamanda UnionPay kart sahiplerine yönelik daha fazla ödeme senaryosu ve hizmeti sunma olanağı verecek.

Yapılan yeniliğin, mobil ödeme gelişimini desteklemek için kart tabanlı işlemlerin dijitalleştirilmesine yardımcı olacağını açıklayan Union Pay International (UPI) CEO’su Cai Jianbo, bu sayede UnionPay’in çeşitli mobil ödeme hizmetlerinin sınır ötesi kullanımına da katkı sağlanacağını belirtti.

Açıklamaya göre geliştiriciler QR kodlu ödeme ve Token dahil olmak üzere UnionPay’in en popüler ödeme ve veri hizmetlerinden 18’ine erişebilecek. Şirket, ortaklarına hem ürün geliştirme hem de ticari uygulamalarda yardımcı olmak ve tek elden çözüm sağlamak için birden fazla API kombinasyonu da sunuyor. Bununla birlikte şirketin geliştiricilere vereceği bir diğer destek ise teknik konular. Teknik belgeler, rehberlik, ürün testleri ve sertifikalandırma bu kapsamda sunulan destekler arasında bulunuyor.

Zamanla daha fazla servise ait API’leri geliştiricilere açmayı planladığını açıklayan UnionPay 2019 başı itibariyle Çin dışında 43 ülkede kullanımda.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)
Açık Bankacılık
9 görüntüleme
Açık Bankacılık
9 görüntüleme

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)

Ahmet Usta - 21 Mayıs 2019

Küresel FinTech liderlerinden Chris Skinner kişisel bloğu The Finanser’da kaleme aldığı en son makalesinde FinTech kavramının, 2005 yılından itibaren başlayarak…

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak
FinTech
13 görüntüleme
FinTech
13 görüntüleme

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak

Tahsin Özyer - 21 Mayıs 2019

Küresel ödeme devi Mastercard önümüzdeki 5 sene boyunca Hindistan'daki finansal teknolojilere yönelik 1 milyar dolarlık bir yatırım planladığını açıkladı. Hindistan'da…

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak
Basın Bülteni
8 görüntüleme
Basın Bülteni
8 görüntüleme

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak

Tahsin Özyer - 20 Mayıs 2019

Türkiye dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa İnovasyon Programı’nı başlatıyor. Hackquarters ortaklığı ile hayata geçen ve 6 ay…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.