FinTech girişimi N26, 2.7 milyar dolar değerlemeye ulaştı

10 Ocak 2019
81 Görüntüleme

Berlin merkezli mobil banka hizmeti sunan N26, D serisi yatırım turunda 300 milyon dolar yatırım aldı. Şirket bu yatırımla birlikte 2.7 milyar dolar değerine ulaştı.

Akıllı telefon üzerinden bir bankanın yapabileceği birçok hizmeti sunan N26 ile birkaç dakika içinde banka hesabı açıp kart sahibi olabiliyorsunuz. N26 ile hesabınıza yönelik her şeyi akıllı telefon ve bilgisayarınız üzerinden takip edebiliyorsunuz ve bu geleneksel bankalara göre çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi vaat ediyor.

Yaklaşık 10 ay öncede 160 milyon dolar değerinde yatırım alan N26, bu yatırım turunda da yatırım alınca dikkatleri üzerine çekti. N26 CEO’su Valentin Stalf‘a göre bu yatırımın birkaç bariz sebebi var.

Artık 2018’in başındakinden çok daha farklı bir şirket olduklarını vurgulayan Stalf, N26 hesabı kullananların sayısının 3’e katlandığını söylüyor. Kullanıcıların 3’te biri ise şirketin premium hesabı için ödeme yapıyor.

Şu anda 24 Avrupa ülkesinde faaliyet gösteren ve yaklaşık 2.3 milyon kullanıcısı bulunan N26 gelecek aylarda farklı pazarlarla birlikte ABD’ye de açılmak istiyor. Müşteriler şu anda  N26 hesaplarında toplam 1 milyar dolar tutuyor. Şirket kurulduğu günden bu yana ise 20 milyar dolar işlem hacmini aşmış durumda.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)
Açık Bankacılık
9 görüntüleme
Açık Bankacılık
9 görüntüleme

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)

Ahmet Usta - 21 Mayıs 2019

Küresel FinTech liderlerinden Chris Skinner kişisel bloğu The Finanser’da kaleme aldığı en son makalesinde FinTech kavramının, 2005 yılından itibaren başlayarak…

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak
FinTech
13 görüntüleme
FinTech
13 görüntüleme

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak

Tahsin Özyer - 21 Mayıs 2019

Küresel ödeme devi Mastercard önümüzdeki 5 sene boyunca Hindistan'daki finansal teknolojilere yönelik 1 milyar dolarlık bir yatırım planladığını açıkladı. Hindistan'da…

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak
Basın Bülteni
8 görüntüleme
Basın Bülteni
8 görüntüleme

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak

Tahsin Özyer - 20 Mayıs 2019

Türkiye dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa İnovasyon Programı’nı başlatıyor. Hackquarters ortaklığı ile hayata geçen ve 6 ay…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.