İsviçreli bankadan kripto varlıkları yönetebilen dijital cüzdan

25 Ocak 2019
114 Görüntüleme

İsviçreli Falcon Özel Bankası, doğrudan kripto transferi yapan ilk İsviçre bankası olduğunu iddia ediyor.

Temmuz 2017’de, Falcon Özel Bankası, müşterilerin bitcoin ticareti yapmalarını ve depolamalarını sağlayan bitcoin varlık yönetimi sunan ilk İsviçre özel bankası olduğunu açıklamıştı. Banka 21 Ocak’ta yaptığı yeni açıklamada, belirli kripto para birimlerinin  Falcon dijital cüzdanları arasında doğrudan transfer edilebilmesi için imkan sunduğunu duyurdu.

Falcon, “Doğrudan kripto transferini başlatan ilk İsviçre Bankası” olduğunu iddia ediyor. Falcon tarafından sunulan cüzdan hem özel hem de kurumsal müşteriler tarafından kullanılabiliyor ve bitcoin, bitcoin cash, Ether ve Litecoin işlemlerine izin veriyor. Bu kripto para birimleri itibari para birimlerine de çevrilebiliyor.

Falcon blockchain tabanlı kripto varlıklarını birer bankacılık hizmeti olarak sunulabileceğini belirtiyor: “Müşteriler tüm işlemlerini e-bankacılık veya özel bir müşteri yöneticisi aracılığıyla rahatlıkla yapabilirler. Dijital varlıklar portföy beyanlarında ve vergi raporlama belgelerine dahil edilir.”

Falcon ayrıca kara para aklamayı önleme (AML) ve müşteri tanıma (KYC) yönetmeliklerine uyumu sağlamak için bir süreç oluşturduğunu söyledi.

Falcon, kripto varlık yönetimi ile ilgilenen tek İsviçre bankası değil: İsviçre’nin en büyük üçüncü bankası olan Vontobel, Ocak ayının ortalarında yeni dijital varlık saklama çözümü Digital Asset Vault’u duyurmuştu.

Öte yandan hem küresel hem de yerel yapılarda yoğun şekilde düzenlemelere tabi olan bankacılık sektöründe bu gelişmelerin İsviçre’den gelmesi “teknolojiden çok kârlılık” odaklı adımlar olarak da yorumlanabilir.

Kaynak: ETHNews

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Allied Wallet Hong Kong merkezli Epayment’ı satın aldı
FinTech
5 görüntüleme
FinTech
5 görüntüleme

Allied Wallet Hong Kong merkezli Epayment’ı satın aldı

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

196 ülkede ödeme çözümleri sunan küresel FinTech şirketi Allied Wallet, Hong Kong'un en büyük FinTech şirketlerinden biri olan Epayment'ı satın…

Myanmar Merkez Bankası’ndan QR kod hamlesi
FinTech
10 görüntüleme
FinTech
10 görüntüleme

Myanmar Merkez Bankası’ndan QR kod hamlesi

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

Myanmar Merkez Bankası ülkede QR kod yöntemiyle ödemelerin yapılmasını yakında onaylayacak. Böylelikle mobil cihazlarla kolay bir şekilde ödemeler gerçekleştirilebilecek. Şanghay…

Paytm tüccarlar için yönlendirici motorunu piyasaya sürdü
FinTech
16 görüntüleme
FinTech
16 görüntüleme

Paytm tüccarlar için yönlendirici motorunu piyasaya sürdü

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

Hindistan merkezli ödeme firması Paytm, tüccarların daha yüksek ödeme başarı oranı elde etmesini sağlayacak yapay zeka destekli yönlendirici motorunu piyasaya…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.