Samsung; Galaxy S10 ile birlikte, kullanıcıların kripto para saklamalarını sağlayacak bir kripto para cüzdanı çıkarmaya hazırlanıyor.

Samsung’un yeni amiral gemisi olacak akıllı telefon serisinde, internete bağlı olmayan bir dijital cüzdan bulunacak. Bu cüzdan, dijital para birimleri ile işlem yapmak için gerekli olan bilgilerin depolanmasını sağlayacak. Firma, birçok para biriminin destekleneceğini söylerken sızan görüntülerde şimdilik Ethereum desteğinin olduğu görülüyor.

Samsung Blockchain KeyStore adlı uygulama, ayrıca hesap bilgilerini, transferleri ve işlem geçmişini de içeren bir kripto cüzdanı bulunduruyor. Söylentilere göre Samsung’un gömülü kripto cüzdanı uygulaması, diğer üçüncü parti cüzdanları da destekleyecek.

HTC’nin de arasında bulunduğu birkaç akıllı telefon üreticisi daha önce bu özelliği bazı modellerinde kullanmışlardı. Yine de Samsung gibi bir teknoloji devinin böyle bir adım atması kripto para piyasasında dikkatlerden kaçmadı

Samsung, dünya genelinde akıllı telefon pazarının yüzde 21’ini elinde bulunduruyor. Firma, 2017’de 317 milyon akıllı telefon sattı. Galaxy S 10 adını alması beklenen yeni telefon modelinin ise Mayıs’tan önce piyasaya sürülmesi beklenmiyor.