FinTech İstanbul 3. Yaşında

2 Şubat 2019
76 Görüntüleme

2 Şubat 2016’da kurulan FinTech İstanbul bugün itibariyle 3 yılı geride bıraktı.

FinTech İstanbul için bugün önemli bir gün. Üç yılı geride bıraktık. Söylerken dile kolay ancak bu 3 yılda pek çok önemli çalışmaya imza atarak hem ülkemizde hem de yurt dışında Türkiye FinTech ekosisteminin oluşması ve büyümesi için büyük çaba sarfettik.

Aradan geçen 3 yıl zarfında; 7 FinTech 101 Eğitimi ve 5 Blockchain 101 Eğitimi düzenleyerek toplamda 650’den fazla kişiye sertifika kazandırdık.

Düzenlediğimiz 7 etkinlikte küresel FinTech liderlerini ve Türkiye’den çok önemli isimleri takipçilerimiz ile buluşturduk.

Dokuz farklı uluslararası etkinliğe katılarak ülkemizi temsil ettik ve 7 detaylı rapor hazırlayarak sadece Türkiye için değil, küresel anlamda Türkiye’nin ve İstanbul’un adının FinTech ekosistemi içinde yer almasını sağladık.

Hiç ara vermeksizin, FinTech dünyasına yönelik küresel ve yerel güncel FinTech haberlerini sizlere ulaştırdık. 3 yıl boyunca 2800’den fazla haber, 148 makale, 77 video röportaj ve 47 yazılı röportaj hazırladık. Toplamda ürettiğimiz içeriklerin sayısı 3.000’i geçti. Ayrıca bu süre zarfı boyunca abonelerimize 126 bülten göndererek FinTech dünyasına yönelik gelişmelerden haberdar olmaları sağlandık.

FinTech İstanbul 4. senesinde de hız kesmeden çalışmalarına devam edecek. Bu sene, büyüyen ve aramıza yeni katılan iş ortaklarımız ile bizlerden çok dahaz fazlasını bekleyebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bank Mega yeni mobil ödeme hizmetini duyurdu
Bankacılık
Bankacılık

Bank Mega yeni mobil ödeme hizmetini duyurdu

yazar05 - 23 Nisan 2019

Endonezya'nın orta ölçekli bankalarından biri olan Bank Mega, Go-Jek'e rakip olacak yeni ödeme hizmetini duyurdu. Varlık bakımından Endonezya'nın en büyük…

Wirecard Hindistan’daki varlığını genişletiyor
FinTech
2 görüntüleme
FinTech
2 görüntüleme

Wirecard Hindistan’daki varlığını genişletiyor

yazar05 - 23 Nisan 2019

Wirecard, Hindistan'daki finansal faaliyetlerini iyileştirmek ve vatandaşların bu alan yönelik katılımını artırmak için RBL Bank ile olan ortaklığını genişletiyor. Bu…

Visa ve Wave küçük işletmeler için nakit yönetimini kolaylaştıracak
FinTech
16 görüntüleme
FinTech
16 görüntüleme

Visa ve Wave küçük işletmeler için nakit yönetimini kolaylaştıracak

yazar05 - 22 Nisan 2019

Visa ve Wave küçük ölçekli işletmelerin nakit akışını daha kolay yönetebilmesine imkan sunan yeni ödeme çözümü Instant Payouts'ı duyurdu. Worldpay’in…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.