Google, yıl sonuna kadar dijital cüzdan hizmeti Google Pay’i, İsrail’de piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Teknoloji devi, ülkenin gelişmekte olan bankacılık ve kredi kartı şirketleriyle rekabete girmek için hazır.

Google bir süredir dijital cüzdan hizmetini İsrail’e getirebilmek için banka yöneticileri, düzenleyiciler,  kredi kartı şirketleri ve FinTech girişimleriyle görüşüyor. Şirket, İsrail’in gelişmekte olan e-ticaret sektörüne yardımcı olurken ülkede yapılan perakende satışlarda da rol oynuyor.

Google Pay, müşterilerin online ya da mağaza içinde mobil uygulama ile ödeme yapmalarına imkan sunuyor. Uygulama aynı zamanda, Amerika, İngiltere ve Hindistan’da para transferi yapmak için de kullanılıyor. Rusya, Japonya ve Ukrayna gibi ülkelerde ise toplu taşımada Google Pay kullanılabiliyor.

Google Pay, İsrail’de hizmete girmeye hazırlanan tek ödeme sistemleri devi değil. Alipay ve Samsung Pay’in da yakında ülkede faaliyet göstermeye başlayacağı tahmin ediliyor. Bunların yanı sıra Amazon da İsrail’de ödeme piyasasına giriş yapması bekelenen teknoloji devlerinden biri.

Google Pay ilk olara e-ticarette kullanılacak olsa da daha sonra fiziksel mağazalarda da kullanılmak üzere hizmet sunması bekleniyor.