Google Pay İsrail’de hizmete sunulacak

5 Şubat 2019
61 Görüntüleme

Google, yıl sonuna kadar dijital cüzdan hizmeti Google Pay’i, İsrail’de piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Teknoloji devi, ülkenin gelişmekte olan bankacılık ve kredi kartı şirketleriyle rekabete girmek için hazır.

Google bir süredir dijital cüzdan hizmetini İsrail’e getirebilmek için banka yöneticileri, düzenleyiciler,  kredi kartı şirketleri ve FinTech girişimleriyle görüşüyor. Şirket, İsrail’in gelişmekte olan e-ticaret sektörüne yardımcı olurken ülkede yapılan perakende satışlarda da rol oynuyor.

Google Pay, müşterilerin online ya da mağaza içinde mobil uygulama ile ödeme yapmalarına imkan sunuyor. Uygulama aynı zamanda, Amerika, İngiltere ve Hindistan’da para transferi yapmak için de kullanılıyor. Rusya, Japonya ve Ukrayna gibi ülkelerde ise toplu taşımada Google Pay kullanılabiliyor.

Google Pay, İsrail’de hizmete girmeye hazırlanan tek ödeme sistemleri devi değil. Alipay ve Samsung Pay’in da yakında ülkede faaliyet göstermeye başlayacağı tahmin ediliyor. Bunların yanı sıra Amazon da İsrail’de ödeme piyasasına giriş yapması bekelenen teknoloji devlerinden biri.

Google Pay ilk olara e-ticarette kullanılacak olsa da daha sonra fiziksel mağazalarda da kullanılmak üzere hizmet sunması bekleniyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bank Mega yeni mobil ödeme hizmetini duyurdu
Bankacılık
Bankacılık

Bank Mega yeni mobil ödeme hizmetini duyurdu

yazar05 - 23 Nisan 2019

Endonezya'nın orta ölçekli bankalarından biri olan Bank Mega, Go-Jek'e rakip olacak yeni ödeme hizmetini duyurdu. Varlık bakımından Endonezya'nın en büyük…

Wirecard Hindistan’daki varlığını genişletiyor
FinTech
2 görüntüleme
FinTech
2 görüntüleme

Wirecard Hindistan’daki varlığını genişletiyor

yazar05 - 23 Nisan 2019

Wirecard, Hindistan'daki finansal faaliyetlerini iyileştirmek ve vatandaşların bu alan yönelik katılımını artırmak için RBL Bank ile olan ortaklığını genişletiyor. Bu…

Visa ve Wave küçük işletmeler için nakit yönetimini kolaylaştıracak
FinTech
16 görüntüleme
FinTech
16 görüntüleme

Visa ve Wave küçük işletmeler için nakit yönetimini kolaylaştıracak

yazar05 - 22 Nisan 2019

Visa ve Wave küçük ölçekli işletmelerin nakit akışını daha kolay yönetebilmesine imkan sunan yeni ödeme çözümü Instant Payouts'ı duyurdu. Worldpay’in…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.