Uber kullanıcıları artık taksi ücretlerinde olduğu gibi toplu taşıma ücretlerini de mobil uygulama üzerinden ödeyebilecekler. Yeni hizmet ilk olarak Colorado’nun Denver şehrinde uygulanacak.

Geçen hafta duyurulan Uber Transit isimli hizmet, yolcuların gideceği en hızlı rotayı adım adım açıklıyor ve ödemelerini uygulama üzerinden yapmalarını sağlıyor.

Denver Toplu Taşıma Dairesi, Uber uygulaması üzerinden kullanıcıların yolculuklarını planlayabileceği, gerçek zamanlı verilerle rotalarını hesaplayabileceği bu hizmeti, teknoloji sağlayacısı Masabi ile birlikte sunacak. Böylece Uber kullanıcıları, doğrudan mobil uygulama üzerinden toplu taşıma biletlerini satın alabilecekler.

Masabi’nin açıklamasına göre yeni servis, yolcuların toplu taşımaya ulaşımı kolaylaştıracak ve aktarma yapmak zorunda olanları rahatlatacak. Bunun yanı sıra Masabi, aktarmalı yolcuklarından yapanların toplu taşıma ile yolculuk paylaşım uygulamalarının birlikte kullanıldığının da altını çiziyor. 2018’de yapılan bir ankete göre aktarmalı yolculuk yapan insanların %35’i toplu taşıma ile Uber gibi uygulamaları birlikte kullanıyor.