İngiltere’nin önde gelen bankalarından Lloyds da açık bankacılık akımına katılıyor. Banka artık müşterilerinin tek bir ekrandan farklı bankalardaki hesaplarını da görüntülemesini sağlayacak.

Aralık ayında İskoçya Bankası tarafından tanıtılan bu özellik, şimdi grubun diğer bankaları tarafından da kullanılabilecek. Lloyds Bank ve Halifax müşterileri artık güvenli bir şekilde, içinde HSBC, RBS ve Barclays gibi bankaların da bulunduğu 6 bankadaki hesaplarını görüntüleyebilecek.

Lloyds’un bu hizmetinden yararlanmak için müşterilerin uygulamaya girip hesap sağlayıcısını seçtikten sonra servise giriş yapması ve paylaşmak istedikleri hesapları seçmeleri gerekiyor. Güvenlik süreci de tamamlandıktan sonra tek bir ekrandan anında hesaplarını görüntüleyebilecekler.

Lloyds banking Group’tan Stephen Noakes konuya yönelik: “Açık Bankacılık teknolojisini uygulamalarımıza getirmeyi, müşterilerin paralarını çevrimiçi yönetmelerini kolaylaştırmak için tasarlanan bir dizi heyecan verici yeni özelliğin bir sonraki adımı olarak kabul edebiliriz.

HSBC ve Barclays geçtiğimiz aylarda benzer bir açık bankacılık hizmetini müşterilerine sunmuştu.