Ripple tabanlı girişim dev firmalardan yatırım

15 Şubat 2019
91 Görüntüleme

Ripple teknolojisini kullanarak havale çözümleri geliştiren SendFriend, içlerinde Ripple, Mastercard Foundation, MIT Media Lab ve Barclays’in bulunduğu yatırımcılar grubundan 1,7 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı.

Filipinler’de faaliyet gösteren ve Blockchain teknolojisini kullanarak havale işlemleri yapmayı sağlayan SendFriends aldığı yatırım ile kullandıkları teknolojiyi daha yaygın şekilde müşterilerine ulaştırmayı planlıyorlar.

SendFriend, sınır ötesi para taransferleri için farklı para birimleri arasındaki takas işlemleri için Ripple’ın geliştirdiği xRapid teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji ve şirketin sunduğu altyapı sayesinde uzun zaman alan ve döviz kurları nedeniyle kaynaklanan yüksek maliyetler hem daha hızlı hem daha düşük komisyonlar ile gerçekleşebiliyor.

Basın açıklaması, SendFriend’ın “sektör ortalamasından yüzde 65 daha düşük ücretler” sunduğunu iddia ediyor. SendFriend’ın kurucu ortağı ve CEO’su David Lighton: “Bu yatırım ekibimizi oluşturmamıza, topluluk katılımına ve pazarlama çabalarına odaklanmamıza imkan sağlayacak” ifadelerini kullanıyor.

Cointelegraph’ın geçen ay verdiği bir habere göre; SendFriend, Ripple’ın ödeme ağı RippleNet’e katılan son 13 yeni finans kurumu arasındaydı ve böylece Ripple toplam müşteri sayısını 200’e çıkardı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)
Açık Bankacılık
9 görüntüleme
Açık Bankacılık
9 görüntüleme

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)

Ahmet Usta - 21 Mayıs 2019

Küresel FinTech liderlerinden Chris Skinner kişisel bloğu The Finanser’da kaleme aldığı en son makalesinde FinTech kavramının, 2005 yılından itibaren başlayarak…

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak
FinTech
13 görüntüleme
FinTech
13 görüntüleme

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak

Tahsin Özyer - 21 Mayıs 2019

Küresel ödeme devi Mastercard önümüzdeki 5 sene boyunca Hindistan'daki finansal teknolojilere yönelik 1 milyar dolarlık bir yatırım planladığını açıkladı. Hindistan'da…

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak
Basın Bülteni
8 görüntüleme
Basın Bülteni
8 görüntüleme

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak

Tahsin Özyer - 20 Mayıs 2019

Türkiye dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa İnovasyon Programı’nı başlatıyor. Hackquarters ortaklığı ile hayata geçen ve 6 ay…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.