Google ve Salesforce’dan FinTech girişimine 75 milyon dolar yatırım

20 Şubat 2019
80 Görüntüleme

Mevcut bankacılık istemi üzerine geliştirdikleri teknoloji ile işletmelerin faturaları toplaması ve düzenli ödemeler yapmasını mimkün kılan Londra merkezli Gocardless 75 milyon dolarlık büyük bir yatırım turunu tamamladı.

İçlerinde Google ve Salesforce’un girişim sermayeleri ve Adam Street Partners’ın buunduğu bir yatırımcılar grubundan 75 milyon dolar tutarında Seri E yatırımı alan Gocardless, operasyonlarını İngiltere dışındaki diğer ülkelere genişletmek ve bu sene içinde ABD ile İspanya’da yeni birer ofis açmak için kullanacak.

Londra merkezli FinTech girişimi Gocardless, şu anda her yıl 10 milyar dolarlık ödemeye aracılık yaptığını ve merkezi İngiltere dışındaki müşterilerinden elde ettiği gelirlerde 2017’den bu yana yüzde 500 artış olduğunu belirtiyor.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Hiroki Takeuchi, City A.M’e yaptığı açıklamada; küresel büyüme hedeflerine rağmen şirketin merkezinin Londra’da kalamaya devam edeceğini söyleyerek, Londra merkezleri için yeni insan kaynakları arayışında olduklarını dile getiriyor.

Şirketin çözüm sağladığı alan oldukça basit gibi görünebilir ancak büyük ölçekli işletmeler için en önemli sorunlardan birisini teşkil ediyor; kesilen faturaların toplanması, doğrulanması ve sonrasında bunların ödemelerinin gerçekleştirilmesi. Google ve Salesforce’un girişim sermayelerinin bu alana yatırım yapması teknoloji devlerinin gündemlerindeki konulara da ışık tutan nitelikte.

Fotoğraf: Londra merkezleri önünde Gocardless ekibi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)
Açık Bankacılık
9 görüntüleme
Açık Bankacılık
9 görüntüleme

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)

Ahmet Usta - 21 Mayıs 2019

Küresel FinTech liderlerinden Chris Skinner kişisel bloğu The Finanser’da kaleme aldığı en son makalesinde FinTech kavramının, 2005 yılından itibaren başlayarak…

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak
FinTech
13 görüntüleme
FinTech
13 görüntüleme

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak

Tahsin Özyer - 21 Mayıs 2019

Küresel ödeme devi Mastercard önümüzdeki 5 sene boyunca Hindistan'daki finansal teknolojilere yönelik 1 milyar dolarlık bir yatırım planladığını açıkladı. Hindistan'da…

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak
Basın Bülteni
8 görüntüleme
Basın Bülteni
8 görüntüleme

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak

Tahsin Özyer - 20 Mayıs 2019

Türkiye dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa İnovasyon Programı’nı başlatıyor. Hackquarters ortaklığı ile hayata geçen ve 6 ay…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.