Google ve Salesforce’dan FinTech girişimine 75 milyon dolar yatırım

20 Şubat 2019
42 Görüntüleme

Mevcut bankacılık istemi üzerine geliştirdikleri teknoloji ile işletmelerin faturaları toplaması ve düzenli ödemeler yapmasını mimkün kılan Londra merkezli Gocardless 75 milyon dolarlık büyük bir yatırım turunu tamamladı.

İçlerinde Google ve Salesforce’un girişim sermayeleri ve Adam Street Partners’ın buunduğu bir yatırımcılar grubundan 75 milyon dolar tutarında Seri E yatırımı alan Gocardless, operasyonlarını İngiltere dışındaki diğer ülkelere genişletmek ve bu sene içinde ABD ile İspanya’da yeni birer ofis açmak için kullanacak.

Londra merkezli FinTech girişimi Gocardless, şu anda her yıl 10 milyar dolarlık ödemeye aracılık yaptığını ve merkezi İngiltere dışındaki müşterilerinden elde ettiği gelirlerde 2017’den bu yana yüzde 500 artış olduğunu belirtiyor.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Hiroki Takeuchi, City A.M’e yaptığı açıklamada; küresel büyüme hedeflerine rağmen şirketin merkezinin Londra’da kalamaya devam edeceğini söyleyerek, Londra merkezleri için yeni insan kaynakları arayışında olduklarını dile getiriyor.

Şirketin çözüm sağladığı alan oldukça basit gibi görünebilir ancak büyük ölçekli işletmeler için en önemli sorunlardan birisini teşkil ediyor; kesilen faturaların toplanması, doğrulanması ve sonrasında bunların ödemelerinin gerçekleştirilmesi. Google ve Salesforce’un girişim sermayelerinin bu alana yatırım yapması teknoloji devlerinin gündemlerindeki konulara da ışık tutan nitelikte.

Fotoğraf: Londra merkezleri önünde Gocardless ekibi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dünyanın bir numaralı kadın start-up’ı Türkiye’den çıkabilir
FinTech
8 görüntüleme
FinTech
8 görüntüleme

Dünyanın bir numaralı kadın start-up’ı Türkiye’den çıkabilir

yazar05 - 22 Mart 2019

Visa (NYSE: V), start-up’lara yönelik “Visa Everywhere Initiative” yarışmasını bu yıl ilk kezdünya çapında sadece kadın start-up’lara özel gerçekleştiriyor.  2015 yılından bu yana…

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken sigorta sektöründeki dijitalleşmeyi anlattı
InsurTech
15 görüntüleme
InsurTech
15 görüntüleme

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken sigorta sektöründeki dijitalleşmeyi anlattı

yazar05 - 20 Mart 2019

BloombergHT ekranlarında yayınlanan ve Sefer Yüksel'in sunduğu Finansal Teknoloji Programı'na AXA Sigorta CEO'su Yavuz Ölken konuk oldu. Ölken, sigorta sektöründeki…

Mi Pay, Hindistan’da kullanıma sunuldu
FinTech
13 görüntüleme
FinTech
13 görüntüleme

Mi Pay, Hindistan’da kullanıma sunuldu

yazar05 - 20 Mart 2019

Bir süredir beta testinde olan Xiaomi'nin ödeme hizmeti Mi Pay, Hindistan'da kullanıma sunuldu. UPI (Unified Payments Interface) teknolojisi tabanlı uygulama…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.