Citi ve Goldman Sachs, Second Measure’a yatırım yaptı

7 Mart 2019
60 Görüntüleme

Her gün milyarlarca satın alım işlemini analiz eden ve tüketicilerin gerçek zamanlı sorularına cevap veren teknoloji şirketi Second Measure, Goldman Sachs, Citi Ventures ve Bessemer Venture Partners’tan 20 milyon dolar değerinde Seri A yatırım aldı.

Yeni yatırım turuyla birlikte 4 ıllık şirket toplamda 25.5 milyon dolar değerlemeye ulaştı. Şirketin daha önceki yatırımcıları arasında Jefferies Financial Group, Norwest Ventures Partners, Shasta Ventures, Foundation Capital ve Y Combinator gibi şirketler yer alıyordu.

Second Measure’ın self-servis platformu tüketicilerin harcamalarını gerçek zamanlı olarak takip edip yatırımcılara şirketlerin byüme hızı hakkında bilgilendiriyor. Ayrıca yatırım tezlerini doğrulayarak çeyrek bazda şirket performansını da izliyor.

Pazar araştırması sahasında tüketici markaları kendilerininin rakipleri arasındaki konumu görmek isteyebiliyor. Böylelikle bölgesel performanslar analiz edilerek yeni pazarlar ve harcama eğilimleri keşfediliyor. Second Measure’ın çözümü de bu konuda yardımcı oluyor.

Citi Ventures yöneticilerinden Luis Valdich, Second Measure’ı diğerlerinden ayıran özellikleri olarak gerçek zamanlı ve büyük ölçekte yüksek doğruluk payı sunması olarak değerlendiriyor. Bunun da kurumlar ve yatırımcılar için yeni çalışma ve yatırım alanlarını ortaya çıkarttığını sözlerine ekliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)
Açık Bankacılık
10 görüntüleme
Açık Bankacılık
10 görüntüleme

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)

Ahmet Usta - 21 Mayıs 2019

Küresel FinTech liderlerinden Chris Skinner kişisel bloğu The Finanser’da kaleme aldığı en son makalesinde FinTech kavramının, 2005 yılından itibaren başlayarak…

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak

Tahsin Özyer - 21 Mayıs 2019

Küresel ödeme devi Mastercard önümüzdeki 5 sene boyunca Hindistan'daki finansal teknolojilere yönelik 1 milyar dolarlık bir yatırım planladığını açıkladı. Hindistan'da…

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak
Basın Bülteni
9 görüntüleme
Basın Bülteni
9 görüntüleme

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak

Tahsin Özyer - 20 Mayıs 2019

Türkiye dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa İnovasyon Programı’nı başlatıyor. Hackquarters ortaklığı ile hayata geçen ve 6 ay…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.