Mastercard temassız kartları Singapur ulaşımında kullanılabilecek

9 Mart 2019
60 Görüntüleme

Singapur’da yolcular Nisan ayından itibaren toplu taşımada Mastercard temassız kartları ya da mobil cihazları yoluyla ödeme yapabilecekler. Visa desteğinin ise yıl sonu gelmesi bekleniyor.

Singapur Ulaştırma Bakanı Janil Puthucheary tarafından açıklanan uygulama, yolcuların yanında ekstra ulaşım kartı taşımamasını sağlayarak kolaylık sağlayacak.

2017’nin Mart ayından bu yana test aşamasında olan uygulama önümüzdeki Nisan ayından itibaren kullanıma sunulacak. 2 yıl önce LTA adıyla duyurulan projenin yeni markası SimplyGo olacak. Puthucheary konuyla ilgili olarak: “SimplyGo ile yolcular taşıma için daha az kart taşıma ya da cep telefonlarını kullanıyorlarsa kart taşımama seçeneğine sahip olacaklar. Böylelikle toplu taşımada ödeme yapmak çok daha pratik bir hale gelecek.

Yolcular toplu taşımada temassız kartlarını kullanmak için SimplyGo uygulaması üzerinden sisteme kaydolup Mastercard altyapılı temassız kartlarını buraya bağlayacaklar. Daha önce pilot programa kaydolanlar ise aynı şekilde uygulamadan yararlanmaya devam edecek.

Mastercard, Puthucheary tarafından yapılan duyuru sonrası SimplyGo’nun kullanıma sunulması ile ilgili olarak Singapur Kara Taşımacılığı Kurumu’nun ilk uluslararası ödeme ortağı oldukları için mutlu olduklarını belirtti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)
Açık Bankacılık
9 görüntüleme
Açık Bankacılık
9 görüntüleme

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)

Ahmet Usta - 21 Mayıs 2019

Küresel FinTech liderlerinden Chris Skinner kişisel bloğu The Finanser’da kaleme aldığı en son makalesinde FinTech kavramının, 2005 yılından itibaren başlayarak…

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak
FinTech
13 görüntüleme
FinTech
13 görüntüleme

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak

Tahsin Özyer - 21 Mayıs 2019

Küresel ödeme devi Mastercard önümüzdeki 5 sene boyunca Hindistan'daki finansal teknolojilere yönelik 1 milyar dolarlık bir yatırım planladığını açıkladı. Hindistan'da…

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak
Basın Bülteni
8 görüntüleme
Basın Bülteni
8 görüntüleme

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak

Tahsin Özyer - 20 Mayıs 2019

Türkiye dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa İnovasyon Programı’nı başlatıyor. Hackquarters ortaklığı ile hayata geçen ve 6 ay…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.