Mi Pay, Hindistan’da kullanıma sunuldu

20 Mart 2019
44 Görüntüleme

Bir süredir beta testinde olan Xiaomi’nin ödeme hizmeti Mi Pay, Hindistan’da kullanıma sunuldu. UPI (Unified Payments Interface) teknolojisi tabanlı uygulama Mi Store’dan indirilebiliyor.

Mi Pay şimdilik sadece MIUI ile çalışan Xiaomi telefonlarda kullanılacak olan sistem, Hindistan Ulusal Ödemeler Konseyi (NPCI) tarafından onaylanmış durumda.

Paytm ve Hindistan’daki diğer ödeme uygulamalarının kullandığı UPI teknolojisine dayanan Mi Pay, MIUI tabanlı Xiaomi telefonlarına özel olacak ve kullanıcılar için akıllı entegrasyon özellikleri sunacak. Xiaomi, Mi Pay’in çatısının MIUI içine kurulduğunu ve ödeme uygulamasının MIUI ile entegre çalışacağını söylüyor. Tüketiciler bu, kişiler, kamera, sms ve diğer yüklü gelen MIUI uygulamalarında Mi Pay’in özelliklerini kullanabilecekleri anlamına geliyor.

Mi Pay ile birlikte kullanıcılar, Paytm’in sunduğu birçok özelliğe kavuşacak. Mi Pay üzerinden birbirlerine para göndermek, elektrik, gaz ve telefon faturalarını ödemek işlemleri gerçekleştirebilecekler. Öte yandan kullanıcılar isterlerde QR kodlarla da ödemelerini yapabilecekler. Assam Power, BEST Mumbai, BSES Rajdhani ve Yamuna gibi bazı büyük hizmetler Mi Pay’i destekleyecek.

Şimdilik Xiaomi ödeme hizmeti sağlayıcısı olarak ICICI Bank ile birlikte çalışıyor. Xiaomi, verilerin Çin’de değil, Hindistan’daki sunucularında saklandığını da belirtiyor. Şirket, Mi Pay uygulamasının iOS ya da Android cihazlara gelip gelmeyeceğine dair henüz bir açıklama yapmadı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Twitter’ın kurucusu FinTech girişimine katıldı
Bankacılık
6 görüntüleme
Bankacılık
6 görüntüleme

Twitter’ın kurucusu FinTech girişimine katıldı

Erhan Kahraman - 19 Nisan 2019

Mikro blog ağı Twitter'ın kurucusu Biz Stone, İngiltere merkezli FinTech girişimi R8'in icra kuruluna katıldı. Londra Borsası'nda listelenmek için hazırlık…

Hindistan çipsiz kartları tedavülden kaldırıyor
Bankacılık
7 görüntüleme
Bankacılık
7 görüntüleme

Hindistan çipsiz kartları tedavülden kaldırıyor

Erhan Kahraman - 18 Nisan 2019

Hindistan Devlet Bankası, çipli olmayan banka veya kredi kartlarının 29 Nisan itibarıyla tümüyle kullanılamaz hale geleceğini duyurdu ve müşterilerine çipli…

Blockchain Türkiye Platformu ilk meyvelerini verdi
Blockchain
15 görüntüleme
Blockchain
15 görüntüleme

Blockchain Türkiye Platformu ilk meyvelerini verdi

Ahmet Usta - 18 Nisan 2019

Blockchain teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşması, faydalarının araştırılması ve kullanımının artırılması amacıyla 2018 Haziran’ında Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) liderliğinde kurulan Blockchain Türkiye…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.