JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor

23 Mart 2019
55 Görüntüleme

JPMorgan Chase & Co, stajyerleri işe alırken nörobilim tabanlı video oyunlarını kullanmak istiyor. Şirketin amacı aday havuzunu odaklı bir şekilde genişleterek iş gücünün çeşitliliğini artırmak.

Banka yeni teknolojinin pilotunu pymetrics şirketiyle birlikte gerçekleştiriyor. pymetrics, oyunlar aracılığıyla şirketlerin iş başvurularını dikkat, hafıza ve özgecilik gibi sosyal, bilişsel ve davranışsal özelliklerini değerlendirmesine yardımcı olan bir girişim.

Sistem, hangi stajyerin nasıl bir işe uygun olduğunu belirlemek için adayın özelliklerini o firmanın başarılı çalışanlarının özellikleriyle kıyaslıyor. Böylelikle işe alım süreçleri geleneksel yoldan ziyade daha veri tabalı bir hale geliyor.

JPMorgan Chase’de işe alım müdürü Matt Miro, geçtiğimiz birkaç ay boyunca JPMorgan çalışanlarının pymetrics oyunlarını oynadığını söylüyor. Bu da stajyerlerin verilerinin çalışanlarla kıyaslanmasına yardımcı olacak. Mitro bu sürecin, işe alım aşamasındaki sadece bir adım olduğunu da sözlerine ekliyor.

Büyük firmalar işe alım süreçlerinde gitgide teknoloji kullanımı artırmaya başladı. Geleneksel işe alım süreçlerinin verimsizliğinden yakınan şirketler, teknolojiyi kullanarak veri bazlı işe alım yapmanın daha isabetli olacağını düşünüyorlar.

JPMorgan’ın stajyerleri için uyguladığı bu işe alım süreci ABD’de 2020’ye kadar devam edecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Twitter’ın kurucusu FinTech girişimine katıldı
Bankacılık
6 görüntüleme
Bankacılık
6 görüntüleme

Twitter’ın kurucusu FinTech girişimine katıldı

Erhan Kahraman - 19 Nisan 2019

Mikro blog ağı Twitter'ın kurucusu Biz Stone, İngiltere merkezli FinTech girişimi R8'in icra kuruluna katıldı. Londra Borsası'nda listelenmek için hazırlık…

Hindistan çipsiz kartları tedavülden kaldırıyor
Bankacılık
7 görüntüleme
Bankacılık
7 görüntüleme

Hindistan çipsiz kartları tedavülden kaldırıyor

Erhan Kahraman - 18 Nisan 2019

Hindistan Devlet Bankası, çipli olmayan banka veya kredi kartlarının 29 Nisan itibarıyla tümüyle kullanılamaz hale geleceğini duyurdu ve müşterilerine çipli…

Blockchain Türkiye Platformu ilk meyvelerini verdi
Blockchain
15 görüntüleme
Blockchain
15 görüntüleme

Blockchain Türkiye Platformu ilk meyvelerini verdi

Ahmet Usta - 18 Nisan 2019

Blockchain teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşması, faydalarının araştırılması ve kullanımının artırılması amacıyla 2018 Haziran’ında Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) liderliğinde kurulan Blockchain Türkiye…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.