Singapur merkezli, tüketiciler ve bankaların sınır ötesi para göndermesine olanak tanıyan FinTech girişimi InstaReM kurumsal kredi kartları çıkarmak için First Data ile iş birliğine gidecek.

Bu ortaklık kapsamında InstaReM’in dijital ödeme ve havale çözümü ile First Data’nın kurumlar için sunduğu kredi kartı işleme fonksiyonu birleşecek.

Pymnts’in haberine göre InstaReM, First Data’nın küresel teknoloji platformunu kullanarak farklı kullanım senaryoları için farklı kredi kartları çıkartabilecek. Örneğin, çalışanlar seyahat giderleri için belirli kısıtlamalara sahip özel kredi kartları kullanabilecek. Şirket böylelikle işletmelerin, denizaşırı tedarikçilere, hizmet sağlayıcılara ve çalışanlara uygun maliyetli ve güvenli bir şekilde ödeme yapabileceğini iddia ediyor. Bu iş birliği sonucunda ortaya çıkacak yeni hizmet birkaç ay içinde Singapur, Avrupa ve Avustralya’da kullanıma sunulacak. Yıl sonunda ise küresel çapta yayılması bekleniyor.

First Data Asya-Pasifik bölgesi başkan yardımcısı Ivo Distelbrink konuyla ilgili olarak: “First Data’nın First Vision API özellikli teknolojisi ve InstaReM’in çözümü ile birlikte piyasaya hızlı bir şekilde uygun maliyetli, güvenli ve elverişli bir çözüm getirerek kurumlar ve tüketicilerin farklı para birimlerini destekleyen kartlar kullanmasını sağlayabiliriz.” ifadelerini kullandı.