İspanya merkezli bankacılık girişimi 2gether, kullanıcıların kripto paralarını harcayabilecekleri ön ödemeli Visa banka kartını çıkartmayı planladıklarını duyurdu.

İspanya’daki başarılı bir beta sürecinden sonra euro bölgesine genişlemeyi planlayan şirket, sunduğu kartla kullanıcıların herhangi bir ek ücret ödemeden kripto paralarını tıpkı gerçek para gibi harcayabilmelerine imkan sunacak.

Banka kartı ilk aşamada 19 Avrupa ülkesinde kullanılabilecek 7 farklı kripto para birimi ile ödeme seçeneği sunacak. Bunlar: XRP, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ether, Stellar, EOS ve Litecoin olacak.

Şirket, kartın piyasaya ne zaman sürüleceğine dair resmi bir tarih vermedi ancak AB vatandaşlarının 2gether uygulaması yükleyip ön ödemeli kripto para kartı için başvuruda bulunabileceklerini açıkladı.

2gether uygulaması hali hazırda App Store ve Google Play’de bulunuyor. Kullanıcılar uygulama üzerinden ekstra bir ücret ödemeksizin kripto para alım satım işlemleri yapabiliyor. Banka kartı piyasaya çıktığı zaman ise buradan kartlarındaki Euro ve kripto para miktarını kontrol edebilecekler.

2gether kendi platformunun yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojilerini kullanarak ileride müşterilerine finans yönetimi, yatırım kararları ve ürün seçimi gibi konularda da destek olacağını açıkladı.