Seattle merkezli uluslararası para transferi şirketi Remitly, müşterilerine yurt dışı para transferi hizmeti sunmak için Visa ile iş birliğine gidiyor.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre müşteriler Visa banka kartlarını kullanarak Visa Direct ödeme hizmeti aracılığıyla sınır ötesi para transferi yapabilecekler. Visa Direct aynı zamanda Square’in kredi kartı okuyucuları ve Uber sürücülerine yapılan ödemeler gibi büyük ödeme platformlarına güç veren bir hizmet.

İlk etapta kullanıcılar sadece ABD’den başka ülkelere para transferi yapabilecek. Remitly ve Visa ilerleyen günlerde diğer ülkelerden de para gönderme hizmeti sunmayı umuyor.

Remitly kurucu ortağı ve CEO’su Matt Oppenheimer konuyla ilgili olarak: “En büyük önceliğimiz, göçmen toplulukları ve onların aileleri için mümkün olan en iyi para transferi deneyimini oluşturmaktır. Dünyanın dijital ödemelerdeki lideri Visa ile olan iş birliğimiz bu gereksinimi, anında ve güvenli bir şekilde geliştirmemize yardımcı olacak erişim sunarak karşılamamızı sağlıyor

Remitly kendisini Kuzey Amerika’daki en büyük bağımsız mobil havale şirketi olarak nitelendiriyor. Dünya çapında 800’den fazla çalışanı bulunan şirket, Aralık ayında erişimini genişleterek 40 ülkede aktif hale geldi. Müşteriler Remitly ile her yıl 6 milyar dolardan fazla para transferi gerçekleştiriyor. Şirketin küresel ağı 40.000’den fazla banka ve nakit ödeme ortakları barındırıyor.