Emirates NBD’den Sandbox ortamına davet

3 Nisan 2019
48 Görüntüleme

Emirates NBD, bankanın üst düzey yöneticileriyle toplantı fırsatları ve katılımcı girişimlere sertifika vermeyi taahhüt ederek FinTech firmalarını API Sandbox ortamına davet ediyor.

Emrates NBD, Virtusa ile birlikte geliştirdiği sandbox ortamında, 200’ün üzerinde API sunuyor ve sistem perakende, kurumsal ve KOBİ’leri kapsayan 500 uç nokta ile iletişim kurabiliyor. Bu platform üzerinde çalışacak FinTech firmaları BIAN (Bankacılık Endüstri Mimarisi Ağı) modeli üzerinden üç milyondan fazla sanal müşteri işlemine de erişerek testler gerçekleştirebiliyor.

2018 yılında hayata geçirilen sandbox platformu için Emirates NBD, test aşamasını geçen FinTech şirketlerini sertifikalandıracak yeni bir program duyurdu. Bu program kapsamındaDubai Uluslararası Finans Merkezi’nin (DIFC) Fintech Hive hızlandırma programı ile ortaklık kuran banka, üçüncü parti FinTech şirket ve girişimlerini cezbetmeyi hedefliyor.

Banka tarafından yapılan açıklamada; “Dubai Uluslararası Finans Merkezi’nde kayıtlı tüm FinTech’ler, API’leri kullanarak etkin, çalışan prototipler veya demolar oluşturduktan sonra bankamızın üst düzey yöneticileri ile toplantı ve bankamız ile işbirliği yapma şansı fırsatına sahip olacak” ifadeleri kullanılıyor ve açıklama şöyle devam ediyor; “API sandbox ortamını kullanan ve prototiplerini burada çalışır hale getirebilen FinTech’ler, Emirates NBD ve DIFC FinTech Hive’dan katılımlarının onaylanıp yeteneklerinin teyid edildiği imzalı bir sertifika alacaklar.”

Emirates NBD, 2007 yılında Emirates Bank International (EBI) ve National Bank of Dubai (NBD) birleşmesi ile kurulmuştu. 7 bin civarında çalışanı bulunan bankanın 500 milyar doları aşan aktif büyüklüğü bulunuyor. Son günlerde basında yer alan bazı doğrulanmamış haberlere göre bankanın Türkiye pazarına girmek için hazırlık yaptığı yönünde iddialar da bulunuyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Twitter’ın kurucusu FinTech girişimine katıldı
Bankacılık
6 görüntüleme
Bankacılık
6 görüntüleme

Twitter’ın kurucusu FinTech girişimine katıldı

Erhan Kahraman - 19 Nisan 2019

Mikro blog ağı Twitter'ın kurucusu Biz Stone, İngiltere merkezli FinTech girişimi R8'in icra kuruluna katıldı. Londra Borsası'nda listelenmek için hazırlık…

Hindistan çipsiz kartları tedavülden kaldırıyor
Bankacılık
7 görüntüleme
Bankacılık
7 görüntüleme

Hindistan çipsiz kartları tedavülden kaldırıyor

Erhan Kahraman - 18 Nisan 2019

Hindistan Devlet Bankası, çipli olmayan banka veya kredi kartlarının 29 Nisan itibarıyla tümüyle kullanılamaz hale geleceğini duyurdu ve müşterilerine çipli…

Blockchain Türkiye Platformu ilk meyvelerini verdi
Blockchain
15 görüntüleme
Blockchain
15 görüntüleme

Blockchain Türkiye Platformu ilk meyvelerini verdi

Ahmet Usta - 18 Nisan 2019

Blockchain teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşması, faydalarının araştırılması ve kullanımının artırılması amacıyla 2018 Haziran’ında Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) liderliğinde kurulan Blockchain Türkiye…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.