Emirates NBD’den Sandbox ortamına davet

3 Nisan 2019
73 Görüntüleme

Emirates NBD, bankanın üst düzey yöneticileriyle toplantı fırsatları ve katılımcı girişimlere sertifika vermeyi taahhüt ederek FinTech firmalarını API Sandbox ortamına davet ediyor.

Emrates NBD, Virtusa ile birlikte geliştirdiği sandbox ortamında, 200’ün üzerinde API sunuyor ve sistem perakende, kurumsal ve KOBİ’leri kapsayan 500 uç nokta ile iletişim kurabiliyor. Bu platform üzerinde çalışacak FinTech firmaları BIAN (Bankacılık Endüstri Mimarisi Ağı) modeli üzerinden üç milyondan fazla sanal müşteri işlemine de erişerek testler gerçekleştirebiliyor.

2018 yılında hayata geçirilen sandbox platformu için Emirates NBD, test aşamasını geçen FinTech şirketlerini sertifikalandıracak yeni bir program duyurdu. Bu program kapsamındaDubai Uluslararası Finans Merkezi’nin (DIFC) Fintech Hive hızlandırma programı ile ortaklık kuran banka, üçüncü parti FinTech şirket ve girişimlerini cezbetmeyi hedefliyor.

Banka tarafından yapılan açıklamada; “Dubai Uluslararası Finans Merkezi’nde kayıtlı tüm FinTech’ler, API’leri kullanarak etkin, çalışan prototipler veya demolar oluşturduktan sonra bankamızın üst düzey yöneticileri ile toplantı ve bankamız ile işbirliği yapma şansı fırsatına sahip olacak” ifadeleri kullanılıyor ve açıklama şöyle devam ediyor; “API sandbox ortamını kullanan ve prototiplerini burada çalışır hale getirebilen FinTech’ler, Emirates NBD ve DIFC FinTech Hive’dan katılımlarının onaylanıp yeteneklerinin teyid edildiği imzalı bir sertifika alacaklar.”

Emirates NBD, 2007 yılında Emirates Bank International (EBI) ve National Bank of Dubai (NBD) birleşmesi ile kurulmuştu. 7 bin civarında çalışanı bulunan bankanın 500 milyar doları aşan aktif büyüklüğü bulunuyor. Son günlerde basında yer alan bazı doğrulanmamış haberlere göre bankanın Türkiye pazarına girmek için hazırlık yaptığı yönünde iddialar da bulunuyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Allied Wallet Hong Kong merkezli Epayment’ı satın aldı
FinTech
5 görüntüleme
FinTech
5 görüntüleme

Allied Wallet Hong Kong merkezli Epayment’ı satın aldı

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

196 ülkede ödeme çözümleri sunan küresel FinTech şirketi Allied Wallet, Hong Kong'un en büyük FinTech şirketlerinden biri olan Epayment'ı satın…

Myanmar Merkez Bankası’ndan QR kod hamlesi
FinTech
10 görüntüleme
FinTech
10 görüntüleme

Myanmar Merkez Bankası’ndan QR kod hamlesi

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

Myanmar Merkez Bankası ülkede QR kod yöntemiyle ödemelerin yapılmasını yakında onaylayacak. Böylelikle mobil cihazlarla kolay bir şekilde ödemeler gerçekleştirilebilecek. Şanghay…

Paytm tüccarlar için yönlendirici motorunu piyasaya sürdü
FinTech
16 görüntüleme
FinTech
16 görüntüleme

Paytm tüccarlar için yönlendirici motorunu piyasaya sürdü

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

Hindistan merkezli ödeme firması Paytm, tüccarların daha yüksek ödeme başarı oranı elde etmesini sağlayacak yapay zeka destekli yönlendirici motorunu piyasaya…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.