FinTech Hive’ın 2019 hızlandırıcı programı başlıyor

4 Nisan 2019
57 Görüntüleme

DIFC ve Accenture iş birliği ile hayata geçmiş olan dünyanın önde gelen FinTech girişimlerinin çalışabildiği, ürünlerini test edip bölgenin finansal hizmetler ve sigortacılık alınındaki ihtiyaçlarını karşılayan programı DIFC (Dubai International Financial Center) Fintech Hive, bölgesel FinTech ekosistemini büyütme hedefiyle bu yılın hızlandırma programı için başvuruları açtı.

FinTech, InsurTech, RegTech ya da İslami FinTech alanlarında iş geliştiren girişimleri kabul eden 2019 FinTech Hızlandırma Programı, geçtiğimiz ay FinTech İstanbul ile iyi niyet anlaşması imzalayan DIFC FinTech Hive tarafından düzenleniyor. 12 hafta boyunca sürecek program boyunca başarı potansiyeli olan girişimler mentorlarla bire bir görüşme, atölye çalışmalarına katılma, yatırımcılarla tanışma, pazar bilinirliğini artırma olanaklarının yanı sıra fonlama fırsatlarıyla da desteklenecek.

Programın mentorları arasında Visa, HSBC ve Standard Chartered gibi küresel finans devlerinin yanı sıra, pek çok bölgesel banka ve sigorta kuruluşu da yer alıyor. Katılımcılar 12 hafta süren programda kendi çözümlerini bankacılık ve sigortacılık alanındaki liderlerin gözetiminde geliştirip, pazara hazır hale getirecekler.

Programın ilk aşamasında BAE, Suudi Arabistan ve Ürdün’de bulunan iş ortaklarına fikirlerini sunacak olan FinTech girişimleri, ardından uygun mentorlarla eşleştirilerek kendi çözümleri için en ideal danışmanlığı alacak. Programın sonunda düzenlenecek Yatırımcı Günü’nde ise kalabalık bir yatırımcı kitlesine kendi ürünlerini sunup, fonlama fırsatlarından faydalanabilecekler.

FinTech İstanbul ve FinTech Hive arasında gerçekleştirilen özel iş birliği ile başvurularınızı öncelikle [email protected] adresine, kendinizi tanıtan giriş yazısı ve kısa bir proje özeti ile gönderebilirsiniz. Böylece başvuru sürecini sizin adınıza hızlandırabiliriz.

DIFC FinTech Hive 2019 programı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Açık bankacılığın süreklilik imtihanı
Açık Bankacılık
6 görüntüleme
Açık Bankacılık
6 görüntüleme

Açık bankacılığın süreklilik imtihanı

Ahmet Usta - 24 Mayıs 2019

Açık Bankacılık servislerindeki erişim sorunları yeni soruları gündeme taşırken, kesintilerin bu alandaki gelişmeler için yavaşlatıcı bir etkisi olup olmayacağı soru…

Standard Chartered Trade AI motorunu piyasaya sürdü
FinTech
5 görüntüleme
FinTech
5 görüntüleme

Standard Chartered Trade AI motorunu piyasaya sürdü

Tahsin Özyer - 23 Mayıs 2019

Standard Chartered, IBM ile ortaklığa giderek ticari evrak işlemleri için 'artırılmış zeka' olarak nitelendirdiği motorunu duyurdu. Ticari belgeler geleneksel yolla…

Alipay ve ininal Çinli turistler için iş birliğine gitti
FinTech
20 görüntüleme
FinTech
20 görüntüleme

Alipay ve ininal Çinli turistler için iş birliğine gitti

Tahsin Özyer - 23 Mayıs 2019

Türkiye'nin önde gelen FinTech şirketlerinden olan ininal, Alipay'in ülkedeki ilk iş ortağı oldu. Yapılan anlaşma Türkiye'ye gelen Çinli ziyaretçilerin çeşitli…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.