Mesajlaşma uygulaması Line, FinTech olma yolunda ilerliyor

8 Nisan 2019
51 Görüntüleme

Özellikle Japonya’da ve diğer Asya ülkelerinde oldukça popüler olan mesajlaşma uygulaması Line, dijital ödemeler ve diğer FinTech hizmetlerine yönelmek istiyor.

Bir sosyal medya uygulaması olarak ‘durgunluktan’ kaçınmak isteyen Line, dijital ödemeler ve FinTech alanında geliştirmeler yaparak işletmeyi büyütmeyi hedefliyor.

Line kurucusu Jungho Shin, yaptığı açıklamada: “En büyük önceliğim, şirketin daimi olarak inovasyonu sağlayacak bir konumda olmasını sağlamak.” ifadelerini kullandı.

Son haberlere göre Shin şirketteki konumunu eş-CEO konumuna getirerek Takeshi Idezawa ile birlikte çalışacak. Idezawa şirketin FinTech, yapay zeka ve blockchain teknolojisi gibi alanlardaki stratejisini belirleyerek bu teknolojileri kullanmak için en iyi yaklaşımı bulmaya çalışacak.

Şirketin tahminlerine göre Line’ın FinTech hizmetleri 3 yıl içinde kâr etmeye başlayacak. Shin, FinTech ve ödeme sektörü gibi yeni alanlara girmenin çeşitli zorlukları olabildiğini ancak kullanıcıların yaşamına katkıda bulunacak şeyler yaptıkları sürece risk almaktan kaçınmamaları gerektiğini söylüyor. Öte yandan Line’ın Asya dışındaki pazarlarda da büyüyerek küresel bir şirket haline gelmeyi planladığını sözlerine ekliyor.

Line’ın hali hazırda aylık yaklaşık 164 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Mesajlaşma uygulamasının en çok kullanıldığı ülkeler ise Japonya, Tayvan, Tayland ve Endonezya. Line müşterileri uygulamayı sadece iletişim için değil, oyun oynamak, ödeme yapmak ve iş aramak gibi faaliyetler için de kullanıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Twitter’ın kurucusu FinTech girişimine katıldı
Bankacılık
6 görüntüleme
Bankacılık
6 görüntüleme

Twitter’ın kurucusu FinTech girişimine katıldı

Erhan Kahraman - 19 Nisan 2019

Mikro blog ağı Twitter'ın kurucusu Biz Stone, İngiltere merkezli FinTech girişimi R8'in icra kuruluna katıldı. Londra Borsası'nda listelenmek için hazırlık…

Hindistan çipsiz kartları tedavülden kaldırıyor
Bankacılık
7 görüntüleme
Bankacılık
7 görüntüleme

Hindistan çipsiz kartları tedavülden kaldırıyor

Erhan Kahraman - 18 Nisan 2019

Hindistan Devlet Bankası, çipli olmayan banka veya kredi kartlarının 29 Nisan itibarıyla tümüyle kullanılamaz hale geleceğini duyurdu ve müşterilerine çipli…

Blockchain Türkiye Platformu ilk meyvelerini verdi
Blockchain
15 görüntüleme
Blockchain
15 görüntüleme

Blockchain Türkiye Platformu ilk meyvelerini verdi

Ahmet Usta - 18 Nisan 2019

Blockchain teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşması, faydalarının araştırılması ve kullanımının artırılması amacıyla 2018 Haziran’ında Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) liderliğinde kurulan Blockchain Türkiye…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.