Özellikle Japonya’da ve diğer Asya ülkelerinde oldukça popüler olan mesajlaşma uygulaması Line, dijital ödemeler ve diğer FinTech hizmetlerine yönelmek istiyor.

Bir sosyal medya uygulaması olarak ‘durgunluktan’ kaçınmak isteyen Line, dijital ödemeler ve FinTech alanında geliştirmeler yaparak işletmeyi büyütmeyi hedefliyor.

Line kurucusu Jungho Shin, yaptığı açıklamada: “En büyük önceliğim, şirketin daimi olarak inovasyonu sağlayacak bir konumda olmasını sağlamak.” ifadelerini kullandı.

Son haberlere göre Shin şirketteki konumunu eş-CEO konumuna getirerek Takeshi Idezawa ile birlikte çalışacak. Idezawa şirketin FinTech, yapay zeka ve blockchain teknolojisi gibi alanlardaki stratejisini belirleyerek bu teknolojileri kullanmak için en iyi yaklaşımı bulmaya çalışacak.

Şirketin tahminlerine göre Line’ın FinTech hizmetleri 3 yıl içinde kâr etmeye başlayacak. Shin, FinTech ve ödeme sektörü gibi yeni alanlara girmenin çeşitli zorlukları olabildiğini ancak kullanıcıların yaşamına katkıda bulunacak şeyler yaptıkları sürece risk almaktan kaçınmamaları gerektiğini söylüyor. Öte yandan Line’ın Asya dışındaki pazarlarda da büyüyerek küresel bir şirket haline gelmeyi planladığını sözlerine ekliyor.

Line’ın hali hazırda aylık yaklaşık 164 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Mesajlaşma uygulamasının en çok kullanıldığı ülkeler ise Japonya, Tayvan, Tayland ve Endonezya. Line müşterileri uygulamayı sadece iletişim için değil, oyun oynamak, ödeme yapmak ve iş aramak gibi faaliyetler için de kullanıyor.