Mikro blog ağı Twitter’ın kurucusu Biz Stone, İngiltere merkezli FinTech girişimi R8’in icra kuruluna katıldı.

Londra Borsası’nda listelenmek için hazırlık yapan İngiltereli FinTech girişimi R8, bu kapsamda Twitter’ın kurucusu Biz Stone’u yönetim kuruluna dahil etti. 2015 yılında bir dizi girişimci, teknoloji uzmanı ve bankacı tarafından kurulan R8, yarının bankacılığını geliştirmek için çalışıyor.

Adem-i merkeziyetçi bir ekonominin büyümesi için gerekli modern finansal servisleri geliştiren R8, deneyimli yatırımcıların desteğiyle tüketiciler için güvenilir ve emniyetli dijital bankacılık hizmetleri sunmaya hazırlanıyor. The Telegraph haberine göre, Biz Stone’un FinTech girişimine yapılacak 4 milyon poundluk yeni fonlama oturumunda da yer alması bekleniyor.

R8 Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Jonathan Rowland, “FinTech dünyasında inovasyon hızla devam ediyor. Bizlerin de hem geleneksel hem dijital varlıklarını güvende tutmak isteyen kişilere uçtan uca bankacılık ve finansal hizmetler sunacak güçlü bir ekosistem sunmamız gerekiyor.” dedi ve ekledi: “Bu yeni yatırımın yanı sıra, Biz Stone’u icra kurulumuza dahil etmenin mutluluğuyla vizyonumuzu geliştirmeye devam edeceğiz.”

Biz Stone daha önce de mobil fotoğraf uygulaması STAND’in yönetim kurulu başkanı olmuş, 2017’de Twitter’a geri dönmüştü. Stone ayrıca Jelly Industries’in kurucu ortağı olarak biliniyor.