Dijital kimlik doğrulama sağlayıcısı Payfone, TransUnion’ın öncülük ettiği turu 24 milyon dolarlık yatırımla tamamladı.

BankingTech’in haberine göre kredi raporlama ajansı TransUnion’ın öncülük ettiği tura mevcut yatırımcılardan Synchrony, MassMutual Ventures ve Wellington Management şirketleri de katılım gösterdi. Yeni yatırımlarla birlikte New York merkezli şirketin toplam değeri 117.6 milyon dolara ulaştı.

TransUnion’ın yatırımı iki şirket arasındaki ortaklık ile birlikte geliyor. TransUnion, Payfone ile 2017 yılından beri birlikte iş yapıyordu. Chicago merkezli şirket Payfone’un Güven Platformu ve Güven Skoru servisini kendilerinin ‘IDVision’ ürün grubuna entegre edecek.

TransUnion’ın küresel sahtecilik ve kimlik çözümlerinden sorumlu başkan yardıcısı Geoff Miller konuyla ilgili olarak: “Yeni stratejik ortaklığımız ile birlikte Payfone’un yeni pazarlara açılmasını desteklemek ve Payfone servislerini organizasyonumuzda daha yoğun bir şekilde kullanmayı hedefliyoruz.” açıklamalarında bulundu. Miller her iki şirketin de müşterilerini korumaya odaklandığını ve veri güvenliğine odaklanarak herkese daha iyi çözümler sunacaklarını da sözlerine ekledi. Bu yatırımla birlikte Miller Payfone’un yönetim kuruluna dahil oldu.

TransUnion regule edilmiş kimlik doğrulama bilgileri için Payfone’un ana ortağı olarak hizmet edecek.