KOBİ’ler ve bireysel müşteriler için kredi süreçlerini kolaylaştırmayı hedefleyen İngiltere merkezli dijital banka Masthaven, küresel alternatif yatırım firması Värde Partners’tan 60 milyon pound yatırım aldı.

Bireysel tasarruf, KOBİ kredisi, kısa ve uzun vadeli mülk finansmanı gibi alanlarda büyüme gözleyen Masthaven, 60 milyon poundluk yeni yatırım sonrasında önümüzdeki üç yıl boyunca kredi çözümlerini iyileştirmeye odaklanacak. Bankanın bu yatırımla tasarruf ve kredi tekliflerinde inovasyon yapmayı planladığını kaydeden Masthaven CEO’su Andrew Bloom, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yurt içi ve yurt dışından taşınmaz mülk alımına olanak tanıyan özel mortgage programlarının yanı sıra, KOBİ pazarına giriş yaparak tasarruf tekliflerimizi de genişlettik. Bu sırada ekibimizi 170 kişinin üzerine çıkararak, 750 milyon poundu aşan bilançoya ulaştık. Şimdi ise hem mevcut müşterilerimiz hem aracı iş ortaklarımız hem de potansiyel müşteri kitlemiz için sunduğumuz çözümleri geliştirme vakti.”

FinTech Futures haberine göre Masthaven, krediye ihtiyacı olup, geleneksel büyük bankaların hizmetlerine erişmekte güçlük çeken tüketiciye hitap ediyor ve İngiltere’nin konut ve KOBİ pazarlarında önde gelen uzman bankalardan biri olmayı hedefliyor. FinTech şirketi son olarak geçtiğimiz yıl CFI En Yenilikçi Dijital Bireysel Banka Ödülü’ne layık görüldü.