Avrupa Birliğinde yürürlüğe giren PSD2 düzenlemesi ve beraberinde getirdiği Açık Bankacılık dalgası hızla büyümeye devam ediyor. FinTech İstanbul, “Avrupa Açık Bankacılık Sistemi ve PSD2” başlığında yeni gelişmeleri ve deneyimlerini paylaşması için profesyonel bir ismi, Haluk İnanmış’ı misafirlerimiz ile buluşturacak.

Avrupa’da 2019 yılı ile birlikte devreye giren Açık Bankacılık alanındaki düzenlemeler (PSD2), sadece banka ve teknoloji firmaları açısından bir dizi yeni iş fırsatının oluşumuna değil, aynı zamanda tüketicilerin bankaları ile olan mevcut etkileşimlerini de yeniden gözden geçirmelerine yol açacak. Bu değişiklikler ödeme sistemlerine yönelik etkileri itibarıyla Avrupa Birliği dışında Türkiye için de firsatlar barındırıyor. Böyle bir dönemde Banka veya teknoloji firmalarının başarısı, bu döneme ne denli hazırlıklı girdikleri ile bağlantılı olacak.

25 yılı aşan bankacılık deneyimiyle Almanya’da yaşayan Haluk İnanmış etkinliğimizde deneyimlerini ve PSD2 ile değişen bankacılık yapısını paylaşacak.

Konuşmacı: Haluk İnanmış
Konu: Avrupa Açık Bankacılık Sistemi ve PSD2 
Tarih ve Saat: 14 Mayıs 2019 / 17:00 – 18:00
Yer: BKM – Nispetiye Cad. Akmerkez E3 Blok Kat: 2 Etiler / İstanbul
LCV: rojda@corestrateji.com

Haluk İnanmış Kimdir?

Haluk İnanmış 25 yılı aşkın bir süredir İş Bankası Grubu bünyesinde yurtiçi ve yurtdışında Bilgi Teknolojileri alanında yönetici olarak çalıştıktan sonra, 2018 yılından itibaren Finansal Teknolojiler alanında uluslararası çözümler üretmek isteyen firmalara danışmanlık vermek üzere Inted Ltd. isminde bir şirket kurdu. Şu an Almanya’nın Frankfurt kentinde yaşayan İnanmış burada PSD2 ve Blockchain gibi farklı teknolojilerin finansal alandaki kullanımlarına ilişkin farklı finansal kuruluş ve girişimcilere destek veriyor.