Türkiye’de yaygın bir şekilde kullanılan konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerinde kullanıcılarına tasarruf ettirmeyi amaçlayan bir girişim olan Kredya, dünyanın en büyük FinTech etkinliklerinden birisi kabul edilen Money 20/20 bünyesindeki Startup Akademisinden davet aldı.

2018 yılının Ağustos ayında Murat Çetinkaya ve Mark E. Stephan tarafından kurulan Kredya, şu an için 4 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. Kredya ile kredi ödemelerinde müşterilerinin daha düşük faiz ödemesine yönelik bir servis sunuyor. Faizler düştüğünde kullanıcılarını uygun yapılandırma fırsatlarından haberdar olmasını sağlayan Kredya, müşterilerin tercihlerine göre faiz oranı veya tasarruf miktarına göre alarm kurmaya da olanak tanıyor.

Kredya, tüketicilerin kredi erken kapama veya erken taksit ödeme gibi durumlarda ne kadar kazançlı çıkacağını anlık olarak kullanıcısına sunuyor. Girişim, bankalardan en güncel teklifleri kişisel özelliklerinize göre derleyip, konut, ihtiyaç veya taşıt kredisi kullanmayı düşünen veya mevcutta herhangi bir kredi ödeyen tüm kullanıcılara ulaşmayı hedefliyor.

Hem iOS hem de Android platformlarında ücretsiz olarak mevcut durumda olan Kredya, şu ana kadar 160 bin defa indirildi.

Kredya’ya Money 20/20 Startup Akademisinden Davet Geldi

Money20/20, ödemeler, FinTech ve finansal hizmetler ekosisteminin, tüketicilerin ve işletmelerin parayı yönetme, harcama ve borç verme alanlarında yıkıcı şekilleri oluşturmak ve keşfetmek için bir araya geldiği bir organizasyon. C-Level yöneticilerin, tanınmış konuşmacıların, dünyanın her yerinden inovasyon liderlerinin paranın geleceğini değiştirmek için bir araya geldikleri küresel bir etkinlik.

Etkinliğin Startup Academy kısmına her sene başvuran yüzlerce girişim arasından az sayıda girişim davet ediliyor. Davet edilen bu girişimler etkinlikte kendilerini dünyanın birçok yerinden gelen finansal kuruluşlara, yatırımcılara ve diğer firmalara tanıtma fırsatı buluyor.

Kredya’da bu kapsamda Money 20/20 2019 etkinliğine davet alan girişimler arasında yer alıyor. Kredya, 3-5 Haziran 2019 tarihleri arasında Amsterdam’da düzenlenecek Money 20/20 etkinliğinde hem hizmet ve çözümlerini tanıtacak hem de ülkemizi temsil eden katılımcılar arasında yer alacak.