Eelektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşu Birleşik Ödeme, 5.‘si düzenlenen Türkiye’nin İlk İnovasyon Geliştirme Programı “İnovalig 2018 Ödülleri” organizasyonunda EFT saatleri dışında banka hesapları arası para transferine imkan veren “Nöbetçi Transfer” ile ödüle layık görüldü.

Beş yıldır düzenli şekilde gerçekleştirilen ve ve Türkiye’nin kendi alanlarında öncü 1.216 şirketinin katıldığı “İnovalig 2018 Ödülleri” organizasyonunda bir FinTech şirketi liderlik ödülünü aldı.

3-4 Mayıs 2019 Tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen “Türkiye İnovasyon Haftası” etkinliği kapsamında düzenlenen İnovalig Ödül Töreni’nde Birleşik Ödeme CEO’su İlker Sözdinler İnovasyon ödülünü aldı.

Ödül ile ilgili açıklamada bulunan Birleşik Ödeme CEO’su İlker Sözdinler şu açıklamayı yaptı; “Şirketimizde inovasyon müşteri ihtiyaçlarından doğmaktadır. Bu doğrultuda sektörün lider şirketlerinden biri olarak sahip olduğumuz tecrübe, bilgi ve teknoloji ile yenilikçi finansal ürün ve hizmetler sunuyoruz. Bu kapsamda geliştirdiğimiz EFT saatleri dışında banka hesapları arası para transferine imkan veren ‘Nöbetçi Transfer’ ürünümüzün Türkiye’nin önemli 1.216 şirketinin inovatif ürünleri arasında birinciliğe layık görülmesi doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. Bu ödülü Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan Hanımefendi’nin elinden almak bizim için ayrı bir onur kaynağı olmuştur. Nöbetçi Transfer, bankalarında dikkatini çekmiş olup bankalar, internet ve mobil şube kanallarında EFT saatleri dışında para transfer için müşterilerine sunacakları yenilikçi bir ürün de olmuştur. Önümüzdeki dönemde birkaç banka ile de Nöbetçi Transfer ürünümüzle ilgili yaptığımız işbirliğini de açıklayacağız.”