Açık Bankacılık platformu Tink ve NatWest, NatWest’in mobil bankacılığını geliştirecek yeni bir anlaşma yaptıklarını açıkladı.

Anlaşma NatWest’e Tink’in Kişisel Finans Yönetimi ve Veri Zenginleştirme ürünlerine erişim verecek. Tüm bu ürünler NatWest’in mobil bankacılık uygulaması ile entegre olacak. Bu da NatWest’in, müşterilerine mali kaynaklarını daha iyi kontrol etmelerine yardımcı olmak için işlem geçmişlerine dayanarak kişiselleştirilmiş bilgiler sunacak ve mobil bankacılık tekliflerini geliştirmelerini sağlayacak.

Yapılan bu ortaklık, bankayı dijital finansal hizmetler konusundaki artan müşteri beklentilerini karşılayacak şekilde konumlandıran stratejik bir seçim olarak değerlendiriliyor. Tink’in teknolojisi ile geliştirilen özelliklerin, 2019 yılının son çeyreğinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Yapılan anlaşmayla birlikte NatWest, Tink’in ilk İngiliz ortağı oldu ve BNP Paribas, Fortis, ABN AMRO, Nordea ve Klarna gibi Avrupalı oyuncuların arasına katıldı.

2019’un başlarında Tink yeni yatırım turunu tamamladığını, yeni ve mevcut yatırımcılarla birlikte 56 milyon dolar değerlendiğini açıklamıştı.