Visa, Bahreyn FinTech Körfezi ile ortaklığa giderek ülkede ödeme sistemleri odaklı inovasyonlara ve eğitim girişimlerine destek olacağını açıkladı.

Tahawultech’in haberine göre Fintech Consortium’un Silikon Vadisi ve Singapur’u içeren global merkez ağının bir parçası olan Bahreyn FinTech Körfezi, anlaşmadan dolayı oldukça heyecanlı.

CEO Khalid Saad konuya yönelik yaptığı açıklamada: “Bahreyn ve bölgenin FinTech ekosistemi, Bahreyn FinTech Bay’in FinTech inovasyonunun küresel merkezleriyle olan derin bağlantısıyla birleştikçe gelişmeye devam edecek ve Visa ile yapılan ortaklık bu gelişmeyi ilerletmede etkili olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Visa’nın Bahreyn ülke müdürü Dylan Kaloo ise: “Bahreyn FinTech Körfezi’ne ve Bahreyn FinTech ekosistemini desteklemeye yönelik sunulan fırsata ortak olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Yeni ödeme deneyimlerini hayata geçirmek, potansiyel olarak güvenli ve ölçeklenebilir bir şekilde hayata geçirmek için girişimciler ve yenilikçilerle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bölgede yenilikçiliği ve girişimciliği ilerletmek için kurulan Bahreyn FinTech Bay’in finans, teknoloji, kamu ve eğitim sektörlerinden yaklaşık 100 ortağı bulunuyor.