Alipay ve ininal Çinli turistler için iş birliğine gitti

23 Mayıs 2019
67 Görüntüleme

Türkiye’nin önde gelen FinTech şirketlerinden olan ininal, Alipay’in ülkedeki ilk iş ortağı oldu. Yapılan anlaşma Türkiye’ye gelen Çinli ziyaretçilerin çeşitli mağazalarda Alipay kullanmalarına imkan sağlayacak.

Bu iş birliği kapsamında sunulacak olan servis ilk olarak Türkiye’ye gelen Çinli ziyaretçilerin %85’ine hizmet veren Dorak Holding tesislerinde kullanılacak.

Alipay, Türk perakendecilerden Kapadokya’daki sıcak hava balonlarına, otellerden Türk restoranlarına kadar bir.ok yerde kullanılabilecek. Tüccarlar Alipay uygulaması aracılığıyla müşterileriyle bağlantı kurabilecekler ve o müşteriler aynı Alipay uygulaması üzerinden Alipay QR kodunu tarayarak ödemelerini gerçekleştirebilecekler.

Çinli turistler Türkiye’de bulundukları süre boyunca Çin Yuanı üzerinden ödemelerini gerçekleştirebilecekler. Dorak Tour lokasyonlarında ise ABD doları üzerinden ödeme yapabilecekler. Bu yazın sonlarına doğru ise Türk Lirası ile işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

ininal CEO’su Ömer Suner konular ilgili olarak: “Alipay ile yaptığımız iş birliği markamızın son 6 yıldır elde ettiği başarının bir göstergesi. Çin’de en çok tercih edilen ödeme yöntemi olan Alipay denizaşırı Çinli turistler tarafından da yaygın olarak kullanılıyor. Alipay’in nakit, kredi kartı ve banka kartlarından daha çok kullanılması yaratmış olduğu memnuniyetin önemli bir göstergesi. ininal, Türkiye’ye ileri teknoloji ve hizmetleri getirmek için küresel çapta güçlü ortaklarla çalışmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

Alipay Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Roland Palmer ise, “Alipay nihayet Türkiye’ye geliyor! Türkiye’deki işletmelerin Çinli ziyaretçilerle bağlantı kurmalarını sağladığımız için çok mutluyuz. Çinli tüketicilerin tercih ettiği bir ödeme ve yaşam tarzı platformu olarak, Türkiye’nin mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerini tanıtmaktan ve çeşitli teklifleri müşterilerimizle paylaşmaktan ayrıca mutluluk duyuyoruz” açıklamasını yaptı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Amazon’dan Hindistan’daki dijital ödeme koluna yatırım
FinTech
8 görüntüleme
FinTech
8 görüntüleme

Amazon’dan Hindistan’daki dijital ödeme koluna yatırım

Tahsin Özyer - 24 Haziran 2019

E-ticaret devi Amazon, Hindistan'daki dijital ödeme kolu Amazon Pay'e yönelik yaklaşık 60,5 milyon dolar yatırım yapacak. Bu yatırım, şirketin Hindistan'da…

Google Pay, PayPal ile entegrasyonunu genişletiyor
FinTech
17 görüntüleme
FinTech
17 görüntüleme

Google Pay, PayPal ile entegrasyonunu genişletiyor

Tahsin Özyer - 24 Haziran 2019

Google Pay, çevrimiçi tüccarlar için PayPal ile entegrasyonunu genişlettiğini açıkladı. TechCrunch'ın haberine göre bu entegrasyonla birlikte hal hazırda sitelerinde Google…

Çevrimiçi ödeme dünyasında bir kahraman: 3D Secure 2.0
FinTech
18 görüntüleme
FinTech
18 görüntüleme

Çevrimiçi ödeme dünyasında bir kahraman: 3D Secure 2.0

Tahsin Özyer - 24 Haziran 2019

Finartz, Medium'da 3D ödemenin ne olduğunu, neden ortaya çıktığını ve 3D Secure 2.0'ı anlatan bir makale yayınladı. Okuyucularımıza aktarıyoruz. Çevrimiçi…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.