Türkiye’nin önde gelen FinTech şirketlerinden olan ininal, Alipay’in ülkedeki ilk iş ortağı oldu. Yapılan anlaşma Türkiye’ye gelen Çinli ziyaretçilerin çeşitli mağazalarda Alipay kullanmalarına imkan sağlayacak.

Bu iş birliği kapsamında sunulacak olan servis ilk olarak Türkiye’ye gelen Çinli ziyaretçilerin %85’ine hizmet veren Dorak Holding tesislerinde kullanılacak.

Alipay, Türk perakendecilerden Kapadokya’daki sıcak hava balonlarına, otellerden Türk restoranlarına kadar bir.ok yerde kullanılabilecek. Tüccarlar Alipay uygulaması aracılığıyla müşterileriyle bağlantı kurabilecekler ve o müşteriler aynı Alipay uygulaması üzerinden Alipay QR kodunu tarayarak ödemelerini gerçekleştirebilecekler.

Çinli turistler Türkiye’de bulundukları süre boyunca Çin Yuanı üzerinden ödemelerini gerçekleştirebilecekler. Dorak Tour lokasyonlarında ise ABD doları üzerinden ödeme yapabilecekler. Bu yazın sonlarına doğru ise Türk Lirası ile işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

ininal CEO’su Ömer Suner konular ilgili olarak: “Alipay ile yaptığımız iş birliği markamızın son 6 yıldır elde ettiği başarının bir göstergesi. Çin’de en çok tercih edilen ödeme yöntemi olan Alipay denizaşırı Çinli turistler tarafından da yaygın olarak kullanılıyor. Alipay’in nakit, kredi kartı ve banka kartlarından daha çok kullanılması yaratmış olduğu memnuniyetin önemli bir göstergesi. ininal, Türkiye’ye ileri teknoloji ve hizmetleri getirmek için küresel çapta güçlü ortaklarla çalışmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

Alipay Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Roland Palmer ise, “Alipay nihayet Türkiye’ye geliyor! Türkiye’deki işletmelerin Çinli ziyaretçilerle bağlantı kurmalarını sağladığımız için çok mutluyuz. Çinli tüketicilerin tercih ettiği bir ödeme ve yaşam tarzı platformu olarak, Türkiye’nin mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerini tanıtmaktan ve çeşitli teklifleri müşterilerimizle paylaşmaktan ayrıca mutluluk duyuyoruz” açıklamasını yaptı.