Stockholm merkezli FinTech girişimi Open Payments aralarında Brightly Ventures ve Luminar Ventures’ın da bulunduğu yatırım turunu 1.2 milyon euro ile tamamladı.

PSD2 uyumlu bir açık bankacılık platformu olan Open Payments, üçüncü parti uygulamaların tek bir API üzerinden Avrupa’daki bankalara entegre olmasını sağlıyor.

Yeni PSD2 yönergesi çevrimiçi ödemelerde müşteri korumasını arttırmayı, sınır ötesi ödemeleri daha güvenli hale getirmeyi, mobil ödeme deneyiminin geliştirilmesini ve fintech’lerle entegrasyonu teşvik etmeyi amaçlıyor. AB’nin bu direktiflerin uygulanması için verdiği son tarih 14 Eylül.

Open Payments da son iki yıldır şirketlerin, bankaların API’leri ile verimli bir şekilde entegre olmasını sağlayan gelişmiş bir platform yaratmaya çalışıyor. Şirket ayrıca üçüncü parti tedarikçilerin ve iş ortaklarının Open Payments’ın çözümünü kullanarak kendi markaları altında kendi ürün ve hizmetlerini geliştirebilecekleri bir geliştirme portalı oluşturmaya da çalışıyor.

2017 yılında kurulan şirket bu konuda kısa sürede önemli bir yol aldı. Şirket aldığı yeni yatırımı ise elini büyütmek ve Avrupa pazarındaki faaliyetlerini artırmak adına kullanacak.

İskandinav piyasasındaki çeşitli bankalar için güvenli bir erişim noktası sunan Open Payments, 2020 yılı itibariyle Avrupa’daki birçok bankayla anlaşmayı hedefliyor.