Çinli mobil ödeme devi WeChat Pay Avrupa’daki işlerini “ONE FOR BILLION” girişimi kapsamında genişleteceğini açıkladı.

Şirket, tek (ONE) platform üzerinden uzun vadeli iletişim ve özelleştirilmiş müşteri hizmetleri ile birlikte mobil ödeme hizmeti sunmayı amaçlıyor.

WeChat Pay, geçtiğimiz ay Avrupa’daki tüccarların bir öceki yıla oranla 3.5 kat daha fazla mobil ödeme metodu sunduklarını söylüyor. Avrupa mobil ödeme piyasasındaki hareketlenmeyi gören şirket, bu pazardaki payını artırmayı hedefliyor. Bunu yaparken de sadece ödeme hizmetine değil müşteri deneyimine de odaklanıyor.

WeChat Pay Genel Müdürü Dave Fan konuya yönelik: “WeChat Pay sadece ödeme sorununu çözmeye değil, iletişime de odaklanıyor. Merkezinde WeChat Pay bulunduran akıllı sektör çözümleri Çin’de milyonlarca mağazaya getirilmiş ve kullanıcıların gün hayatında yer edinmiş durumda. Şimdi ise küresel ortaklarımızla birlikte yurt dışında WeChat Pay’in uygun deneyimini genişletmeyi umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Şirket, Avrupa’daki tüccarlara Çinli müşterileri ile bağlantı kurabilmesini ve dijitalleşme sürecini yürütebilmeleri için çeşitli işlevler sunuyor. Bunun yanı sıra tüccarlar, verdikleri hizmetleri kişiselleştirmek için WeChat Mini Programını kullanabilecekler. WeChat Moments Advertising hizmeti ile de müşterilerin canlı konumuna ve demografik özelliklerine bağlı olarak hedefleme yapabilecekler.