Sunduğu çeşitli ödeme çözümleri ile online ödeme işleme sektörünün önde gelen sağlayıcılarından olan ve 196 ülkede hizmet veren Allied Wallet, yeni eWallet çözümüyle küresel bir başarıya imza atmak istiyor.

On yıldan fazla bir süredir online ödemeleri kolaylaştıran Allied Wallet son yıllarda ödeme sektöründeki faaliyetlerini yenileyerek dünya vatandaşları arasında daha iyi bir bağlantı ve müşteri deneyimi sunmaya odaklanıyor.

Şirketin yeni eWallet hizmeti, seyahat etmeyi seven insanlara özel ödeme çözümü sunacak. Ön ödemeli banka kartını Allied Wallet’a bağlayan kullanıcılar yurt dışında ücretsiz bir şekilde, herhangi bir kur farkını ve değişim ücretini kafaya takmadan harcamalarını yapabilecekler.

Seyahat edenler genellikle harcama yapmak istediklerinde karşılaştıkları para birimi dönüştürme ücretlerinden yakınıyorlar. eWallet ise bu sıkıntıyı ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Allied Wallet bu özelliğin hızla benimsenmesini istiyor. Dolayısıyla şirket kayıt süresini de oldukça basit tutmuş. Kullanıcılar kolay bir şekilde online olarak hesaplarını oluşturabiliyor, eWallet özelliğine bağlayabiliyor ve mağazalardan ya da online olarak alışverişlerini gerçekleştirebiliyorlar. Kullanıcıların Allied Wallet MasterCard, China UnionPay ya da Visa Card hesaplarını bu özelliğe bağlama imkanı olacak.