Mastercard “Açık Bankacılık” platformunu duyurdu

7 Haziran 2019
28 Görüntüleme

Küresel ödeme şeması Mastercard, Money 20/20 Europe 2019 etkinliği çerçevesinde “Açık Bankacılık” platformunun duyurusunu gerçekleştirdi. Platform, tüm FinTech’lere tek bir bağlantıyla bankacılık servislerine erişme imkanı verecek.

Mastercard, Avrupa genelinde hizmet verecek yeni Açık Bankacılık Çözümleri (Open Banking Solutions) platformunu ve buna bağlı hizmetlerini tanıttı. Platform üçüncü parti hizmet sağlayıcılara (Third Party Providers – TPP) şu hizmetleri sağlıyor;

  • Açık Bankacılık Bağlantısı – TPP’lerin finansal kurumların Açık Bankacılık altyapısına tek noktadan bağlanarak hızlı ve güvenli servisler sunmasını mümkün kılıyor.
  • Açık Bankacılık Koruması – Dolandırıclık ve sahtekarlık risklerini azaltmak için izleme ve uyarılarla birlikte TPP yetkilerinin gerçek zamanlı olarak doğrulanmasını mümkün kılıyor.
  • Açık Bankacılık Mütabakatı – Netlik, tutarlılık ve şeffaflık sağlamak için merkezi bir soruşturma ve anlaşmazlıklar için çözüm hizmeti sağlıyor.
  • Açık Bankacılık Danışmanlık Hizmetleri – Finansal kurumların Açık Bankacılık stratejilerini tanımlamalarına ve uygulamalarına yardımcı olacak profesyonel danışmanlık ve uygulamalı destek sunuyor.

Platformun tanıtımı ile birlikte Kikapay, Streeva, Tribe PaymentsAlior Bank ve mobil ödeme uygulaması sağlayıcısı DiPocket gibi girişimler ​​platformu kullanmak üzere niyet mektuplarını imzaladılar.

Açık Bankacılık için kritik bir yıl olarak kabul edilen 2019’da Mastercard’ın Açık Bankacılık Çözümleri, ‘API ekonomisinin’ fırsatlarına ulaşımı kolaylaştırmak ve zorluklara karşı kullanıcıları güçlendirmek için Açık Bankacılık alanını stratejik şekilde ele alıyor.

Master Card Açık Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Jim Wadsworth, şöyle diyor: “Avrupa’daki ve ötesindeki finansal kuruluşlar ve TPP’ler, müşterilerine daha iyi hizmet verirken işlerini büyütmek için Açık Bankacılık’tan nasıl faydalanabileceklerini araştırıyor. Uluslararası erişim, güvenlik ve ödeme teknolojisinde uzmanlaşmaya sahip güvenilir ortaklara duyulan ihtiyacı ortaya koyuyor. Mastercard Açık Bankacılık Çözümleri, sektöre uzman tavsiyesi, ileri teknoloji desteği sağlayacak ve Açık Bankacılık’ı benimsemeye yardımcı olacak önemli bir boşluğu dolduruyor”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Google Pay, PayPal ile entegrasyonunu genişletiyor
FinTech
9 görüntüleme
FinTech
9 görüntüleme

Google Pay, PayPal ile entegrasyonunu genişletiyor

Tahsin Özyer - 24 Haziran 2019

Google Pay, çevrimiçi tüccarlar için PayPal ile entegrasyonunu genişlettiğini açıkladı. TechCrunch'ın haberine göre bu entegrasyonla birlikte hal hazırda sitelerinde Google…

Çevrimiçi ödeme dünyasında bir kahraman: 3D Secure 2.0
FinTech
17 görüntüleme
FinTech
17 görüntüleme

Çevrimiçi ödeme dünyasında bir kahraman: 3D Secure 2.0

Tahsin Özyer - 24 Haziran 2019

Finartz, Medium'da 3D ödemenin ne olduğunu, neden ortaya çıktığını ve 3D Secure 2.0'ı anlatan bir makale yayınladı. Okuyucularımıza aktarıyoruz. Çevrimiçi…

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 24 Haziran 2019
Newsletter
11 görüntüleme
Newsletter
11 görüntüleme

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 24 Haziran 2019

Ahmet Usta - 24 Haziran 2019

FinTech Ekosisteminden Öne Çıkan Başlıklar Geçen haftanın öne çıkan FinTech içerikleri ile karşınızdayız. BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko yazdı:…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.