Yapı Kredi bankası tarafından yapılan bir Linkedin paylaşımı ile Operasyonlardan Sorumlu Başkan (COO) ve Murahhas Üye olarak Marco Iannaccone’nin atandığı duyuruldu. Iannaccone başarılı kariyeri ile FinTech dostu bir yönetici olarak tanınıyor.

Yapı Kredi bankası tarafından yapılan Linkledin paylaşımında şu ifadelere yer verildi;

Bankamız Murahhas Üyesi ve Genel Müdür Vekili Niccolò Ubertalli’nin görevini, Marco Iannaccone Operasyonlardan Sorumlu Başkan (COO) ve Murahhas Üye olarak devralıyor. 2013-2016 yılları arasında Yapı Kredi’de Finansal Planlama ve Mali İşler (CFO) Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Iannaccone, yeni görevine resmi kurumlardan alınacak onayların ardından başlayacak.

UniCredit Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi (CEE) Bankacılık Faaliyetleri Eş Başkanı olarak atanan Niccolò Ubertalli, aynı zamanda Yapı Kredi Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürecek.

Marco Iannaccone kimdir?

Lisans eğitimini Venedik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde, yüksek lisansı eğitimini ise Clemson Universitesi’nde tamamlayan Marco Iannaccone, kariyerine 1995 yılında KPMG’de başladı. Sırasıyla Andersen Business Consulting ve Deutsche Bank’ta çalışan Iannaccone, 2002 yılında UniCredit’e katıldı. 2008-2013 yılları arası Polonya’da Bank Pekao’da CFO ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Iannaccone, 2013-2016 yılları arasında Yapı Kredi’de CFO olarak görev aldı. Iannoccone, 2016’dan bu yana UniCredit Macaristan’da CEO Vekili görevinde bulunuyordu.

FinTech İstanbul olarak görevinde kendisine başarılar diliyoruz.