Hindistan merkezli ödeme firması Paytm, tüccarların daha yüksek ödeme başarı oranı elde etmesini sağlayacak yapay zeka destekli yönlendirici motorunu piyasaya sürdü.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre yapay zeka destekli SaaS motoru birden fazla ödeme kaynağına dayanacak ve iyileştirilmiş başarı oranları için işlemleri dinamik olarak en iyi performans gösteren kaynağa yönlendirmek için verileri gerçek zamanlı olarak analiz edecek.

Diğer ödeme ağ geçitleriyle ortak olan tüccarlar da bu motoru işletmeleri için dijital ödemelerin başarı oranlarını optimize etmek adına kullanabilecekler.

Paytm Payment Gateway ayrıca banka OTP’lerinin akıllıca işlenmesini sağlayacak ve banka sayfalarını optimize edecek. Motorun algoritması her kart bölmesi ve her banka için başarı oranını otomatik olarak hesaplayacak. Böylelikle ödeme trafiğini gerçek zamanlı olarak farklı ödeme modları sunan ve en iyi performans gösteren kaynağa yönlendirir.

Tüm bunların yanı sıra yapay zeka destekli yönlendirme motoru büyük veri analizlerini kullanarak tüccarlara satışlar, işlemler ve başarı oranlarına dair kapsamlı veriler sunacak.

Paytm bu ürünüyle birlikte 2020’nin sonuna kadar yapılan işlemlerin 2 kat büyüme göstermesi bekleniyor. Şirketi henüz bu motorun fiyatına dair bir çaklama yapmadı.