Paytm tüccarlar için yönlendirici motorunu piyasaya sürdü

17 Haziran 2019
47 Görüntüleme

Hindistan merkezli ödeme firması Paytm, tüccarların daha yüksek ödeme başarı oranı elde etmesini sağlayacak yapay zeka destekli yönlendirici motorunu piyasaya sürdü.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre yapay zeka destekli SaaS motoru birden fazla ödeme kaynağına dayanacak ve iyileştirilmiş başarı oranları için işlemleri dinamik olarak en iyi performans gösteren kaynağa yönlendirmek için verileri gerçek zamanlı olarak analiz edecek.

Diğer ödeme ağ geçitleriyle ortak olan tüccarlar da bu motoru işletmeleri için dijital ödemelerin başarı oranlarını optimize etmek adına kullanabilecekler.

Paytm Payment Gateway ayrıca banka OTP’lerinin akıllıca işlenmesini sağlayacak ve banka sayfalarını optimize edecek. Motorun algoritması her kart bölmesi ve her banka için başarı oranını otomatik olarak hesaplayacak. Böylelikle ödeme trafiğini gerçek zamanlı olarak farklı ödeme modları sunan ve en iyi performans gösteren kaynağa yönlendirir.

Tüm bunların yanı sıra yapay zeka destekli yönlendirme motoru büyük veri analizlerini kullanarak tüccarlara satışlar, işlemler ve başarı oranlarına dair kapsamlı veriler sunacak.

Paytm bu ürünüyle birlikte 2020’nin sonuna kadar yapılan işlemlerin 2 kat büyüme göstermesi bekleniyor. Şirketi henüz bu motorun fiyatına dair bir çaklama yapmadı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hatfanın FinTech Gelişmeleri – 21.07.2019
Bankacılık
6 görüntüleme
Bankacılık
6 görüntüleme

Hatfanın FinTech Gelişmeleri – 21.07.2019

Okan Yıldız - 21 Temmuz 2019

Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme Müdürü Okan Yıldız, her hafta bankacılık ve ödeme teknolojileri dünyasında haftanın öne çıkan gelişmelerini Medium…

Future of Fintech 2019 ana sunum videoları
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

Future of Fintech 2019 ana sunum videoları

Tahsin Özyer - 21 Temmuz 2019

Her yıl Haziran ayında New York'ta gerçekleştirilen ve CB Insights tarafından düzenlenen "Future of FinTech" konferansının ana sunun videoları yayınlandı.…

Ödemeler dünyasında yapay zeka çözümleri – Türkiye’den örnekler
Bankacılık
11 görüntüleme
Bankacılık
11 görüntüleme

Ödemeler dünyasında yapay zeka çözümleri – Türkiye’den örnekler

Tahsin Özyer - 19 Temmuz 2019

Bankalararası Kart Merkezi Ürün Müdürü Ayşe Orbay Kaya yayınladığı Medium makalesinde ödeme teknolojilerinde yapay zekanın kullanıma dair Türkiye örneklerine değindi.…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.