13 ülkenin yaptırım listelerini izleyen, raporlayan ve anlaşılması kolay bildirimlerle verileri müşterilerine ulaştıran, web ekranları ve Rest API servisleri üzerinden sorgulama imkanı sağlayan bir yazılım ürünü Sanction Scanner tanıtıldı.

Siyasi nüfuz sahibi kişileri (Politically Exposed Person) de sorgulamanıza olanak veren Sanction Scanner, API desteği, web ekranları üzerinden sorgulama, çoklu kullanıcı oluşturma gibi özellikleri ile ön plana çıkıyor. Kişi veya organizasyon bilgileri ile sorgulama yapabildiğiniz Sanction Scanner aynı zamanda pasaport numarası ve yerel kimlik numaraları ile de sorgulama yapmanıza olanak sağlıyor.

Listeleri her daim güncel tutan Sanction Scanner uygulama üzerinde kendi kara listelerinizi ekranlar ve hazır API’ler vasıtasıyla oluşturmanıza ve yönetmenize de olanak sağlıyor. Yine uygulama üzerinden arama sonuçlarınızı raporlar olarak almanıza imkan sağlayan Sanction Scanner Finansal kuruluşların olası Audit ve denetim süreçlerine kanıt sunmak noktasında da KVKK ve GDPR uyumlu kanıtları da uygulama üzerinden sağlayabiliyor.

Hali hazırda API desteğine ve geliştiricilere yönelik bir Geliştirici portalına sahip ve bir çok iş koluna hitap eden Sanction Scanner, yurtiçi ve yurtdışından finans kuruluşları, para transfer şirketleri ve kripto borsa işleri yapan müşteriler tarafından kullanılıyor.