Uber, BBVA ve Mastercard ile ortaklığa giderek Meksika’daki sürücüler için banka kartı sunacak.

Uber yöneticisinin yaptığı açıklamaya göre şirket son kumarını nakit kullanımının yüksek olduğu bir ülkede bankacılığı ön plana çıkartarak oynayacak. Uber Meksika’nın Genel Müdürü Federico Ranero şirketin, ülkedeki finansal hizmetlerin genişletilmesini desteklediğini söylüyor.

Reuters’ın haberine göre Uber ilk kez ABD dışında böyle bir kart hizmeti sunacak. Banka kartı 6 şehirde piyasaya sürülecek. Bunlar Mexico City, Tijuana, Monterrey, Puebla, Merida ve Guadalajara. Uber’İn bu hizmeti daha sonra Meksika’nın geneline de yayılacak.

Sürücüler bu kartın kullanımı için herhangi bir komisyon ödemeyecekler. Ayrıca Uber uygulaması aracılığıyla doğrudan, herhangi bir bankaya adım atmadan banka hesaplarına ulaşabilecekler.

Uber ve diğer teknoloji şirketleri nüfusunun yarısından fazlasının bankacılık hizmetlerine erişimi olmayan Meksika’da iş yapabilmenin yeni yollarını arıyorlar. Uber hali hazırda birçok insanı finansal hizmetleri kullanmaya itiyor. Uber sürücülerin kazançalarını alabilmek için banka hesaplarına ihtiyacı var. Şirketin Meksika’daki iş gücünün %35’i sadece bu amaçla banka hesabı açmış durumda.

Uber banka hesabı olmayan sürücülere de nakit yoluyla ulaşmaya çalışmıştı ancak buna hükümetten yasak gelmişti.