Visa’nın açıkladığı verilere göre Fransa’da düzenlenen 2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nda temassız ödemeler yoğun olarak kullanıldı.

Şirketin açıklamasına göre: “Fransa’daki taraftarlar dokuz resmi stadyumda temassız kartlar, akıllı telefonlar, ödeme özellikli bileklikler ve giyilebilir teknoloji dahil olmak üzere satın alımların yarısından (yüzde 51) fazlası için temassız ödeme teknolojilerini kullanarak ödemelerini gerçekleştirdiler.

Bununla birlikte Visa ekliyor: “Uluslararası Visa kart sahiplerinden yapılan stadyum dışı harcamaların analizi, Fransa’da, özellikle küçük şehirlerde önemli bir turizm artışı olduğunu göstermektedir. Yalnızca dokuz ev sahibi şehirde, stadyum dışında satın alım yaparken temassız ödeme yapmayı seçen uluslararası Visa kart sahiplerinin oranı yüzde 140 arttı.

Visa devam eden etkinlik kapsamında daha spesifik veriler de sundu. Mesela ABD ve Şili arasında oynanan mücadelede tek bir maçta stadyumda harcanan en yüksek miktar görüşmüş. Bu maç bugüne kadar yapılan toplam harcamaların %14’ünü oluşturuyor. Bu maçın ardında ikinci sırada Fransa ile Güney Kore arasında oynana açılış maçı geliyor. Bu maç sırasında yapılan ödemeler de toplam harcamaların %8’ini oluşturuyor.

Ödeme kartlarının kabul edildiği tüm stadyumlarda ödeme hizmeti olarak yer aldıklarını söyleyen Visa, stadyumların içinde, 1600’den fazla geliştirilmiş POS terminalinde Visa’nın temassız kredi ve banka kartlarının kullanılabileceğini de belirtiyor.