Naspers’ın küresel FinTech şirketi PayU, Singapur merkezli Red Dot Payment’ı satın alarak Güneydoğu Asya pazarına genişliyor.

PayU, online ödeme çözümleri sağlayıcısı Red Dot Payment’ın çoğunluk hisselerini (65 milyon dolar değerinde) satın aldı. Naspers’ın açıklamasına göre bu satın alımla birlikte PayU son 3 yılda FinTech yatırımlarına harcadığı tutarı 700 milyon dolar seviyesine çıkardı.

Bu satın alımla ilgili olarak şirket tarafından: “Bu yatırım, PayU’nun yüksek büyüme oranlı pazarlarda lider ödeme çözümü sağlayıcısı ve dünyadaki en büyük FinTech yatırımcılarından biri olma hedefiyle örtüşüyor” açıklaması yapıldı.

Red Dot Payment 2011 yılında Fortune 500’de ödeme alanında faaliyet gösteren birçok uzman şirket tarafından kurulmuştu. Şimdi ise Singapur’un en büyük yerli ve online ödeme çözümleri sunan FinTech şirketi konumunda. Endonezya ve Tayland’daki ofisler de dahil olmak üzere Güneydoğu Asya’da genişleyen bir varlığa sahip olan RDP, çevrimiçi perakende satış, konaklama, bağış, yiyecek dağıtımı ve daha fazlası gibi dikey alanlarda büyümeye odaklamıştı.

Bu anlaşma ile birlikte PayU, RDP platformlarını PayU Hub’a entegre ederek küresel tüccarlar için kazançlı bir teklif sunuyor. PayU artık daha fazla yerel alternatif ödeme yöntemi ve bağlantı sunarak sınıfının en iyisi olan sınır ötesi bir ürün oluşturabilecek.