Ev sahiplerine ve kiracılara odaklı sigorta hizmeti sunan InsurTech girişimi Lemonade, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan D formuna göre 175 milyon dolar değerinde yatırım aldı.

Crowfund Insider’ın haberine göre 21 yatırımcının katılımıyla tamamlanan yatırım turunda her bir yatırımcıya ortalama 8.3 milyon dolar düştü.

Crowfund Insider bu yılın başlarında Lemonade’in yaklaşık 2 milyar dolar değerinde bir halka arz planladığını da bildirmişti. Hatta şirket bu halka arz için ana bankayı da JP Morgan olarak seçecekti. Girişimin henüz buna yönelik bir hamlesi olmadı.

Geçtiğimiz ay Lemonade ilk kez ABD dışına çıkarak Almanya’da hizmet vermeye başladı. Böylelikle Avrupa Birliği pazarına giren şirket buradaki genişlemesini sürdürmek istiyor. Bu yatırımın da bu amaçla kullanılması muhtemel görünüyor.

Lemonade’in verdiği hizmeti şirketi şöyle açıklıyor: “Her ikisi de eksik olan bir sektöre teknoloji ve şeffaflık enjekte ederek, hızlı, ekonomik ve zahmetsiz bir sigorta deneyimi yaratıyoruz. Herhangi bir sigorta şirketinin aksine talepleri geciktirerek veya reddederek hiçbir şey kazanmıyoruz. (sabit bir ücret alıyoruz!) Bu yüzden mümkün olan en fazla talebi anında ele alıyor ve ödüyoruz.

2018’in sonunda Lemoande 50 dolar değerin üzerinde satış gerçekleştirdi. Sigortalı evlerin sayısı 425.000 ve kapsama değeri 50 milyar dolar civarındaydı.